Dönerin ne tadı kaldı ne tuzu!

Dönerin ne tadı kaldı ne tuzu!
Et dönerin maliyetini düşürmek isteyen bazı işletme sahiplerinin yaptığı hileler bitmek bitmiyor.Türk mutfağında önemli lezzetlerden olan et dönerde bazı işletmeciler, kendi maliyetlerini düşürmek ve ürünü daha ucuza satabilmek...

Et dönerin maliyetini düşürmek isteyen bazı işletme sahiplerinin yaptığı hileler bitmek bitmiyor.

Türk mutfağında önemli lezzetlerden olan et dönerde bazı işletmeciler, kendi maliyetlerini düşürmek ve ürünü daha ucuza satabilmek için çeşitli hilelere başvuruyor.

Özellikle hilelerin başında ise son zamanda artan hindi eti kullanımı yer alıyor. Yılbaşında aklımıza gelen tüketimi artan hindi eti satışları tavan yapıyor. 15-20 günlük kısa bir dönemde içerisinde ortalama 5 milyon hindi yılbaşında tüketilmek için üreticiler tarafından kesiliyor.

Her sene gittikçe azalan tüketime karşılık ise yılbaşında satılamayan hindi etlerine işletme sahipleri uygun fiyattan ulaşıp kırmızı etin içerisine karıştırdığı artık bilinen bir olgu.

RENGİ GÖRÜNTÜSÜ AYNI

Hileye başvuran işletme sahipleri özellikle soya ve lohusa şerbetiyle birlikte dönerin rengini yüzde 100 dana eti görünümüne getirebiliyor. Bu sayede dönerin maliyetini düşüren işletmeler vatandaşlara sağlıksız ürünleri ulaştırarak daha fazla kar marjı elde etmeyi öncelik olarak görüyor.