DOSD Meram’da ders zili çalıyor!

DOSD Meram’da ders zili çalıyor!
Meram Belediyesi’nin hayata geçirdiği DOSD Meram’da ön hazırlıklar tamamlandı. Mülakat sürecinin devam ettiği DOSD’da eğitimlerin başlayacağı tarih de belli olduMeram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl...

Meram Belediyesi’nin hayata geçirdiği DOSD Meram’da ön hazırlıklar tamamlandı. Mülakat sürecinin devam ettiği DOSD’da eğitimlerin başlayacağı tarih de belli oldu

Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi (DOSD) Meram’da hazırlıklar tamamlandı. Ön kayıtların alındığı DOSD’da mülakatlar devam ederken öğrenciler ile birebir görüşmeler gerçekleştiriliyor.

DOSD Meram Yönetim Kurulu toplantıları, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve DOSD Meram Derneği Başkanı Mehmet Munlafalıoğlu’nun da katılımıyla devam ediyor. Son toplantı ise Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca’nın da katılımıyla gerçekleştirildi. Fiziki şartlar ve eğitim sistemine dair son düzenlemelerin yapıldığı DOSD’da kesin kayıtların ardından eğitimler de başlayacak.

“EN KÜÇÜK AYRINTISINA KADAR DÜŞÜNDÜK”

DOSD Meram Yönetim Kurulu ve eğitimcilerle sık sık bir araya gelerek çalışmaları değerlendiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hem fiziki şartlara hem de en nitelikli eğitim verebilmek amacıyla sisteme son şeklini verdiklerini söyledi.

Belediye, üniversite, milli eğitim ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle hayata geçen DOSD’un eğitim modeliyle Türkiye’deki ilk ve tek olduğunun altını çizen Kavuş, “Özel bireylerimizin en güzel şekilde ağırlanmaları ve en iyi eğitimi alabilmeleri adına en küçük ayrıntılar üzerinde dahi titiz bir çalışma yürüttük, bugünlere geldik. Ön kayıtların ardından mülakat süreci de devam ediyor. Kesin kayıtlarla birlikte eğitimlerimiz başlayacak inşallah. Down sendromlu bireylerimizin ve ailelerinin hayatlarına en güzel dokunuşu yapacak ve her yönden en güzel sonuçları alacağımızdan şüphemiz yok. Bunun için her kademedeki arkadaşımız, eğitim alacak kardeşlerimizin rahat etmesi adına ciddi bir efor sarf ediyor. Merkezimiz ve eğitim sistemimiz tüm yönleriyle hazır, eğitimlerin ve faaliyetlerin başlayacağı günü bekliyor. Şehrimize, ilçemize, özel bireylerimize ve ailelerine hayırlı olsun. Güzel günlerde buluşalım inşallah” dedi.

HABER MERKEZİ