"Dostluk ve Barış İçin Dünya Çocukları Bir Arada"

"Dostluk ve Barış İçin Dünya Çocukları Bir Arada"
(AA) - Çankaya Belediyesince "Dostluk ve Barış İçin Dünya Çocukları Bir Arada" temasıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlendi.TED Ankara Kolejinde düzenlenen etkinlikte, Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevinde...

(AA) - Çankaya Belediyesince "Dostluk ve Barış İçin Dünya Çocukları Bir Arada" temasıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlendi.

TED Ankara Kolejinde düzenlenen etkinlikte, Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevinde eğitim gören çocuklar İstiklal Marşı'nı okudu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen burada yaptığı konuşmada, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralı vatandaşlara ise şifa temennisinde bulundu.

Taşdelen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile çok anlamlı ve önemli bir etkinliği düzenlediklerini belirterek, bu bayramın hem mazlumlar için hem Türk ulusu için büyük önem arz ettiğini söyledi.

Ulusal egemenlik kavramının Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türklere armağan ettiğini kaydeden Taşdelen, "Ulusal egemenlik kavramı, hem Türk ulusu için hem de emperyalizm altında olan bütün uluslar için çok önemli bir kavram." dedi.

Egemenliğin ve vatanın sahibinin milletin kendisi olduğuna işaret eden Taşdelen, bunun yıkılmaz bir anlayış olduğunu, bilime ve akla dayanan Atatürkçülüğün asla yıkılamayacağını dile getirdi.

Taşdelen, "Hayat geliştikçe, bilim geliştikçe değişim kendisi hayat bulur." diye konuştu.

Etkinlikte, çeşitli ülkelerden gelen çocuklar da sahne aldı.