DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
ALTIN 495,44
BIST 1.352
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Konya 29°C
Az Bulutlu
Konya
29°C
Az Bulutlu
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Dualarımız Mehmetçikle

Dualarımız Mehmetçikle
16.10.2019
65
A+
A-

Suriye’de Fırat’ın doğusuna başlatılan Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Sarayönü’nde siyasi parti liderleri ve Belediye Başkanı Nafiz Solak tarafından destek açıklamaları yapılarak ortak bir mesaj verildi. Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, “Dualarımız Mehmetçiğimizin ve Peygamber ocağı olarak tanımladığımız gözbebeğimiz ordumuzla beraber.” ifadesini kullanırken, Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu, “Türk ordusu barış için bir teminattır.” şeklinde konuştu. CHP İlçe Başkanı Bayram Yeşilkaya, MHP İlçe Başkanı Mehmet Kozan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Tokgöz de bu doğrultuda açıklamalarda bulunarak desteğini gösterdi.

Sarayönü’nün siyasi aktörleri Fırat’ın doğusu için başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak değerlendirmelerde ve destek açıklamalarında bulundu.

Rabbim Mehmetçimizi korusun

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonların Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam ettiğini kaydetti.

Başkan Solak; Barış Pınarı Harekatı terör yuvalarını temizlemek, terörün kökünü kazımak için düzenlendi. Ülkemize yönelecek göç dalgalarını engellemek, yine ülkemize gelecek terör tehditlerini ve riskleri bertaraf etmek, ülkemizin milli menfaatlerini etkili bir şekilde korumak için gerekli her türlü tedbiri almaktan hiçbir zaman çekinmeyen devletimizin sonuna kadar arkasındayız. Binlerce kilometre öteden bölgeye gelen, bölgeyi karıştıran, teröristleri destekleyen dış güçlerin tehditlerine rağmen Cumhurbaşkanımız harekatı başlattı. Şimdi birlik zamanı, şimdi güç birliği zamanı, şimdi kenetlenme zamanıdır. Rabbim kahraman Mehmetçiğimizi korusun.” diye konuştu.

Solak, “Dualarımız Mehmetçiğimizin ve Peygamber ocağı olarak tanımladığımız gözbebeğimiz ordumuzla beraber. Bugünden itibaren ordumuzun havada, karada ve denizde seferde olduğunun bilinciyle; vatandaşlık bilinci ve olgunluğuyla yurt içinde birliğin sağlanmasında her türlü katkıyı sergilemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Ordumuz barışın teminatıdır

Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Tayyiboğlu ise yaptığı açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı’nı da sınırlarımızı koruyarak, kardeşi kardeşe kırdıranlara asla fırsat vermeyeceğiz. Kan akmasına, çocukların ölmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Şer odaklarının oyunlarını bozacak, bölgede kalıcı barışı sağlayacağız. Türk ordusu barış için bir teminattır. Bölgeyi teröristlerden temizleyecek, oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Aziz milletimiz, ordumuzun yanındadır. Kahraman ordumuzun Barış Pınarı Harekatı’nda da önceki harekatlarda olduğu gibi başarılı olacağına inancımız tamdır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin.” şeklinde konuştu.

Tayyiboğlu, şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti ulusal güvenliğinin gereği olarak ve ticari hayatının ana damarlarını ve boru hatlarını güvenceye almak Dindaşlarını Soydaşlarını ve bölge halkını terör örgütlerinin hegemonyasından kurtarmak için, yaklaştıkça yaklaşan 3. Dünya savaşına, sınır ötesinde güvenlik bariyerleri oluşturmak için Barış Pınarı Operasyonu’nu yapmak zorunda kalmıştır.”

Devletimizin arkasındayız

CHP İlçe Başkanı Bayram Yeşilkaya “Bağımsızlık ve istiklalimize göz diken herkese karşı devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız. Geçmişleri yerel halkları ve sömürge olarak kullandıkları ülkelerdeki insanlar üzerinde soykırımlar ile maruf, ancak hali hazırda demokrasi ve insan hakları havarisi kesilen ülkelerin önemli bir kısmı bu harekata ilişkin insan haklarına dikkat çeken paylaşımlarda bulunmuşlar. Aynı ülkeler, kendi doğurdukları kargaşalar nedeniyle mağdur olan çocuklar başta olmak üzere milyonlarca insandan korkarak ülkelerine gelmelerini önlemek için toplantı üstüne toplantı yaparlarken, bu kargaşalı ortamı oluşturan eli silahlı terör örgütü temsilcilerini saraylarında ağırlamak terbiyesizliğini de gösterebilmektedirler.” dedi.

Yeşilkaya, “Başta kendi güvenliğimiz olmak üzere, komşularımızın istikrarlı bir yapıya kavuşması ve bölgedeki istikrarsızlığın mağduru haline gelmiş mültecilerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya yönelik başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”nı desteklediğimizi ifade ediyoruz. Aklıselim sahibi herkesi de bu hususta güvenlik güçlerimizin yanında olmaya, insan hakları ve demokrasi havarisi kesilen ülkeleri de önce kendilerini iyice gözden geçirmeye, kendilerine bile yetmeyecek kıt akıl kaynakları ile bize akıl vermekten vazgeçmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Harekat şart olmuştu

MHP İlçe Başkanı Mehmet Kozan, Barış Pınarı harekatının başlamasının ardından destek açıklaması yaptı. Kozan açıklamasında terör örgütlerine fırsat verilmeyeceğini ve Türk Ordusu’nun her zaman adaletli ve mazlumların yanında olduğunu söyledi. Kozan destek açıklamasında şunları söyledi:
“Yıllardır terör belasıyla uğraşan ülkemiz ve milletimiz bu uğurda haklı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Milletimizin tarihte oynadığı rolü çok iyi bilen ve mevcut emperyal emelleri önünde bizi en önemli engel olarak kabul eden ülkeler, basit ve incir çekirdeğini doldurmayan gerekçelerle birbirine düşman ettiği bölge insanının zaaflarından da faydalanarak Ortadoğu ülkelerini, taşeron örgütler kurarak yönetme sevdasını sürdürüyor. Son otuz yıldır bizim başımıza da musallat ettiği PKK terör örgütünü, sınır komşularımızın yaşadıkları kargaşalı ortamdan da faydalanarak onların topraklarında palazlandırması sonucu, etrafımız ve özellikle Suriye sınırımız tam anlamıyla teröristlerin cirit attığı bir çöplüğe dönüştü. Adlarını değiştirerek farklı oldukları kanaatini yaymaya çalışan terör örgütü, adı ne olursa olsun düşmanımızdır. Bu çöplüğün önemli bir kısmı daha önceki operasyonlarda temizlenmişti. Ancak temizlenen bölgelerden diğer alanlara ve özellikle Fırat’ın doğu tarafına kaçanlar için de bir süpürme harekatı şarttı. İç ve dış tehditlere karşı ülkesinin güvenliğini sağlayan ve komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü savunan ve bunun için gayret eden güvenlik güçlerimiz bugün o bölgenin de çöplerden arındırılması için “Barış Pınarı Harekatı”na başladılar. Allah (C.C.) güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun.”

Emperyalizme geçit vermeyeceğiz

Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Tokgöz ise, yaptığı açıklama ile Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdi. Başkan Tokgöz açıklamasında, PKK/PYD tarafından kullanılan Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütünün Türkiye için büyük bir tehlike olduğunun altını çizdi. Başkan Tokgöz bu kapsamda Türk ordusunun bölgeye barış güven huzur getireceğini söyleyerek tam destek verdi.

Başkan Tokgöz yaptığı açıklamada, “21. Yüzyıl sömürgeci – sömürülen güçler arası sınır çizgisinin belirlenmesinde Türkiye cephe ülke konumundadır ve Küresel Emperyalizmin Türkiye için biçtiği rol tampon alanın güvenliğini sağlamaktır. Bundan öte bir rol Türkiye’nin tehdit olarak değerlendirilmesi için yeterlidir. Stratejisi İsrail’in çizdiği Güney sınırımız boyunca IŞID tarafından oluşturulan daha sonra PKK’nın Suriye kolu PYD tarafından pekiştirilen koridor, bu çevrelemenin tezahurudur. Küresel Emperyalizmin çizdiği bu sınır bizim coğrafyamızdır, tarihimizdir. Türkiye, İsrail’in Nil’den Fırat’a teolojisinin ürettiği bu çatışmayı, çevrelemeyi yönetebilecek genetik kodlara, stratejik akla ve güç kaynaklarına sahiptir. Bu süreçte hepimize önemli görevler düşüyor. Bu coğrafyanın kadim kaderi dış emperyal güçlere karşı emperyalistler ile işbirliğini değil emperyalizme karşı güç birliği yapmak gerektiğini bize öğretmektedir.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.