Düğün salonu yükseliyor

Düğün salonu yükseliyor
Sarayönü Belediyesi tarafından Saraç mahallesinde İmam Hatip Lisesi ile su deposu arasındaki arsaya yaptırılması planlanan düğün salonunun inşaatı hızla devam ediyor.İhtiyaçlara cevap vermeyen vasıfsız bir düğün salonu...

Sarayönü Belediyesi tarafından Saraç mahallesinde İmam Hatip Lisesi ile su deposu arasındaki arsaya yaptırılması planlanan düğün salonunun inşaatı hızla devam ediyor.

İhtiyaçlara cevap vermeyen vasıfsız bir düğün salonu ile yıllardır idare eden Sarayönü, yakın bir zamanda 1.300 metrekare kapalı alana sahip nitelikli bir düğün salonuna kavuşacak.

İhaleyi alan KM Grup AŞ yaklaşık 4 milyon 350 bin liraya kültür merkezi şeklinde bir düğün salonu inşa ediyor. Yer tesliminin ardından 300 gün içerisinde tamamlanması sözleşmeyle sabit olan yeni düğün salonu, gelecek baharda hizmete geçecek.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, “İlçemizin ihtiyacını karşılayacak, içerisinde iki salonu, bay-bayan kuaförü, fotoğraf stüdyosu, pastanesi bulunan güzel bir salon kazandırmış olacağız. Düğün salonu hareketli duvarlarla bölünüp birleştirilebilecek. 600’er metrekarede oluşan iki düğün salonu, ihtiyaca göre 1300 metrekarelik büyük bir salon haline de kolaylıkla getirilebilecek.” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından karşılanan projenin 2 milyon 500 bin liralık kısmı Sarayönü Belediyesi’nin kasasında hazır durumda bulunuyor.

İlçeye yeni ve modern bir tesis daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, “Daha önceden sayın Kadir Akdoğan’dan hibe olarak belediyemize kazandırdığımız İmam Hatip Lisesi ve su deposu arasındaki 5 bin metrekare arsaya projemizi hazırlattık. Düğün salonu tamamlandıktan sonra modern mimarisiyle ilçemize değer katacak. Bir cazibe merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Mevki olarak da çok güzel bir noktada. Çarşı merkezine yakın, örnek cadde kenarında ve Toki konutlarına yakın mesafede.” şeklinde konuştu.