E-Twinning Sarayönü çalıştayı düzenlendi

E-Twinning Sarayönü çalıştayı düzenlendi
Sarayönü’nde Perşembe günü Sarayönü Belediyesi Konferans Salonunda daire amirleri ve öğretmenlerin katılımı ile birlikte, E-Twinning çalıştayı düzenlendi. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Çalıştaya...

Sarayönü’nde Perşembe günü Sarayönü Belediyesi Konferans Salonunda daire amirleri ve öğretmenlerin katılımı ile birlikte, E-Twinning çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altunbaş, E twinning Konya İl Koordinatörü Özkan Seyrek, Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Kütüphane müdürü Mevlüt Demirtaş, İlçe yazı İşleri Müdürü Abide işçi, SYDV Müdürü Ahmet Turan, ilçe milli eğitim şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.

E-Twinning

Çalıştay Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından çalıştayın açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş yaptı.

E-Twinning

Konuşmasında ülkemizi yüceltecek ve ilerletecek olanların öğretmenler olduğunu vurgulayan Altuntaş, “Öğretmenin öğrenmeyi bıraktığı gün öğretmenliği de biter” dedi.

Sürekli yenilenmenin ve yenilikleri takip etmenin önemine de değinerek eTwinning projelerinin bu açıdan çok faydalı olduğuna dikkat çekti. Konya’nın eTwinning faaliyetlerinde Türkiye’de ve Avrupa’da çok önde bir şehir olduğunu da ifade eden Altuntaş, bu kapsamda 5.333 projenin yürütüldüğünü sözlerine ekledi. Emek veren tüm öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Servet Altubaş’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan eTwinning Konya il Koordinatörü Özkan Seyrek de yaptığı konuşmada bu faaliyetin 44 ülkede olduğunu ve 10 yıldır da Türkiye’de başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Konuşmasında 2023 Eğitim Vizyon Belgesine de atıfta bulunan Seyrek, öğrencilerin hayata hazırlanması ve gerçek yaşam problemlerini de fark etmelerinin gerekliliğine vurgu yaptı.

Özkan Seyrek’in konuşmasının ardından davetliler, okulların hazırlamış olduğu stantları tek tek gezerek, detaylı bir şekilde inceledi.

E-Twinning