"Eğitimde fırsat eşitsizliği olmamalı"

"Eğitimde fırsat eşitsizliği olmamalı"
Sarayönü Kaymakamlığı, ilçedeki eğitim kalitesinin artması ve fırsat eşitsizliğinin en aza inmesi için proje üretmeye devam ediyor.Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, ihtiyaç sahibi ailelerin okula giden çocukları için evlerinde...

Sarayönü Kaymakamlığı, ilçedeki eğitim kalitesinin artması ve fırsat eşitsizliğinin en aza inmesi için proje üretmeye devam ediyor.

Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, ihtiyaç sahibi ailelerin okula giden çocukları için evlerinde bir ders çalışma ortamı oluşturmak amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi.

İl merkezinde veya mahallede, zengin veya fakir olmanın eğitim üzerinde bir handikap oluşturmaması gerektiğini savunan Kaymakam Bahadır, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızda aktivitelerimizi daha çok arttırmak istiyoruz. Vakfımızı daha sosyal çalışan bir kurum haline getireceğiz. Gelir seviyesi kısıtlı olan ailelerimizin okula giden çocukları için evlerinde bir ders çalışma ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda tespit ettiğimiz çocuklara bir çalışma masası, kütüphane ve sandalye vereceğiz. İlçemizin bir mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailenin çocuğu ile şehirlerde yaşayıp kolejlerde eğitim gören çocuklar aynı şartlar altında rekabet ediyor. Çocuğun bir mahallede yaşaması veya ailesinin ihtiyaç sahibi olması eğitim konusunda handikap oluşturmamalı. Bizim zor şartlar altında mücadele eden çocuklarımıza bir katkı sağlamamız gerekiyor ki bu rekabette bende varım diyebilsinler." dedi.

Hayırseverlere çağrı

Eğitime destek olunması noktasında hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Bahadır, "Bu projelerimize katkı sağlamak isteyen hayırseverlerimiz varsa biz her zaman açığız. Amacımız ilçedeki eğitim seviyesini arttırmak. Sonuçta hiç kimse ailesini ve nerede doğacağını seçemiyor. Biz çocuklarımızı ne kadar iyi yerlere getirebilirsek, ilçemiz, şehrimiz ve ülkemiz de o derece iyi yerlere gelecektir" şeklinde konuştu.