Ekici'den ulaşım zammına tepki

Ekici'den ulaşım zammına tepki
Konya'da dolmuşla yapılan toplu ulaşım indi bindi ücreti 11 liraya, mesafeye göre ise 13- 15 liraya yükseldi. Dolmuş ulaşım ücretlerine 40 gün sonra gelen ikinci zamma Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici tepki gösterdi.Akaryakıt...

Konya'da dolmuşla yapılan toplu ulaşım indi bindi ücreti 11 liraya, mesafeye göre ise 13- 15 liraya yükseldi. Dolmuş ulaşım ücretlerine 40 gün sonra gelen ikinci zamma Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici tepki gösterdi.

Akaryakıt fiyatlarına üst üste gelen zamlar toplu ulaşım ücretlerine de yansımaya devam ediyor.

Konya'da 40 gün içinde dolmuşla ulaşım ücretlerine yüzde 100'ün üzerinde zam geldi. Konya'da 3 Temmuz tarihinde gelen zamla birlikte indi bindi ücreti 6 liradan, 8,5 liraya yükselmişti. Yeni zam kararıyla kentte indi bindi ücretleri 8,5 liradan 11 liraya, mesafeye göre ise 13-15 liraya yükseldi.

Hasan Ekici

"VATANDAŞ TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA DA BİNEMEYECEK DURUMA GELDİ"

Kentte toplu ulaşım ücretlerine üst üste gelen zamlara tepki gösteren Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, "Geçtiğimiz günlerde Konya Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım ücretlerine yüzde 90 zam yaptı. Akabinde de şehrimizde dolmuş ücretlerine de zam gelmişti. Henüz zammın üzerinden 40 gün geçmesine rağmen dolmuşla ulaşım ücretlerine bir zam daha geldi. Son 40 günde gelen zam oranı yüzde 100'ün üzerinde. Akaryakıt fiyatlarına gelen zam ve diğer girdilerdeki artışlar maalesef esnafımızı da zor durumda bırakıyor. İktidar kötü yönettiği ekonominin yükünü halkımızın sırtına yüklemeye devam ediyor. Akaryakıta gelen zamlar nedeniyle arabasının kontağını dahi çeviremeyip, üzerine çadır çeken vatandaş artık toplu ulaşımı dahi kullanamaz hale geldi. Artan maliyetler nedeniyle yine birçok servis esnafımız sektörü bıraktı. Milletimiz bu iş bilmez iktidara elbette bunun hesabını ilk fırsatta sorar".

HABER MERKEZİ