Erdoğan'ın kalesi: Ladik

Erdoğan'ın kalesi: Ladik
Genel seçim sonuçlarına göre Sarayönü’nde oy sayısı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’ye büyük desteği veren Ladik mahallesi oldu. Ladik mahallesi yüzde olarak ilk sıralarda yer alamasa da, Cumhurbaşkanı...

Genel seçim sonuçlarına göre Sarayönü’nde oy sayısı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’ye büyük desteği veren Ladik mahallesi oldu. Ladik mahallesi yüzde olarak ilk sıralarda yer alamasa da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’ye destek veren seçmen sayısı olarak açık ara lider.

Ladik mahallesinde oy kullanan 5 bin 911 seçmenden 5 bin 508’i Recep Tayyip Erdoğan derken, bu oy sayısı Erdoğan'ın Sarayönü genelinde aldığı toplam oyun üçte birini geçti. Yüzde olarak ise 91.87’lik bir oran yakalayan Ladik mahallesi, Ak Parti'ye de yüzde 80,41 oy verdi. Ak Parti, Ladik mahallesinden 4 bin 819 oy aldı.

Ladik mahallesi 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye 5 bin 288 oy çıkarmıştı. Ak Parti bu seçimde Ladik mahallesinde 469 oyunu kaybetti. Sarayönü’nün en fazla seçmenine sahip olan mahallesi niteliğindeki Ladik mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti’nin ilçe genelinde elde ettiği başarıda büyük rol sahibi oldu.

Öte yandan Ladik mahallesi Muharrem İnce'ye 110, Meral Akşener'e 183, Temel Karamollaoğlu'na 179 oy verdi. Partiler arasında ise MHP'ye 608, CHP'ye 71, Saadet Partisi'ne 238, İyi Parti'ye 200 verdi