Eski başkan Konyaspor’a neden başkan adayı çıkmadığını açıkladı

Eski başkan Konyaspor’a neden başkan adayı çıkmadığını açıkladı
Konyaspor’un bugün yapılması beklenen Olağanüstü Genel Kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle ertelendi. Başkan adayının çıkmadığı genel kurulda mevcut başkan Fatih Özgökçen, bunun sebeplerini ertelenen toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında açıkladı. İşte Özgökçen’e göre, Konyaspor’da başkn adayı çıkmamasının sebebi…

Süper Lig’de 2023-2024 sezonunda kötü gidişatı devam eden Konyaspor bugün olağanüstü genel kurula gitti. Yeni başkanın seçileceği, ancak başkan adayı olmayan kongre, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 27 Kasım Pazartesi gününe ertelendi.

Olağanüstü genel kurul öncesi aday olmayacağını açıklayan Konyaspor’un mevcut başkanı Fatih Özgökçen, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aday olmayacağına ilişkin kararını yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın toplantısında yineleyen Özgökçen, “Genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı için haftaya aynı yer ve saatte yapılmak üzere ertelenmiştir. Genel kurulun iptali gibi söylemler kesinlikle doğru değildir. Bizler için bu süreç, ilk defa yaşadığımız bir hadise. Daha önce yapmış olduğumuz genel kurulda çoğunluk ilk toplantıda sağlanmıştı. Yeni yönetimler oluşturulmuştu. Çalışmalarımız devam etmişti. İnşallah gelecek hafta genel kurulumuzu yapacağız” dedi.

“KONYASPOR’U ŞEHRİN MARKASI OLARAK EN ÜST DÜZEYE TAŞIMAYA ÇALIŞTIK”
Göreve geliş sürecini hatırlatarak, bu süreçte Konyaspor’u Konya’nın markası olarak en üst düzeye taşımak için çalıştıklarını vurgulayan Özgökçen, şunları söyledi:
“Konyaspor bizim için vazgeçilmez bir değerdir. 2,5 yıl önce göreve gelirken hangi şartlarda geldiğimizi biliyoruz. Genel kurul kararı aldıktan sonra bazı söylemler oldu. Kamuoyunun aydınlanması gerektiğini düşündüğüm için açıklama yapmak zorundayız. Çeşitli toplantılarda zaten bahsetmiştim ve tekrar etmekte fayda var. Konyaspor’a elimizden geldiğince yardım etme gayreti içerisinde olduk. Bu süreç içerisinde maddi ve manevi olarak şehrimizin markasını en üst noktaya nasıl taşırız çalışması içerisinde yer aldık. Konya’mızın önemli simalarını, iş insanlarını, bizzat kendim ve bazı arkadaşlarımız ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. Şehrin markası olduğuna inandığımız Konyaspor’u daha iyi yerlere gelebilmesi adına, belki bugün ki, maddi imkanlardan daha zor olan bir dönemde yönetici arkadaşlarımızla olumsuz bir düşünce içerisine girmeden görevi aldık. Birlik ve beraberlik noktasında çalışmalarımız oldu. Buna herkesin şahit olduğuna inanıyorum.”

“AYLARCA EVİNE ÇOK AZ GİTMİŞ BİR YÖNETİM KURULUMUZ VAR”
Konyaspor’a gerektiği şekilde hizmet ettiklerini, bu uğurda yönetimdeki arkadaşlarıyla birlikte evlerinin yolunu unuttuklarını dile getiren Özgökçen, “Olağan Genel Kurul kararı aldıktan sonra şehrimizdeki yöneticilerimiz ve iş insanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Gönül ister ki olağan genel kurulda biz görevimizi hemen devredelim. Yeni yönetimin bir an önce göreve başlamasını istedik. Maalesef olmadı. Eleştirilerden hiç kaçmadık. 23 kişilik yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber maddi ve manevi olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirdik. Aylarca evine çok az gitmiş bir yönetim kurulumuz var. Konyaspor’un daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapmak zorundayız. Biz ilk göreve geldiğimizde ‘Konyaspor istediği başkanı buldu’ denmişti. Bu kadar emek vermiş çaba sarf etmiş insanlar var. Gönderirken maalesef öyle kötü gönderiyoruz ki, dolayısıyla da başkan adayı çıkmıyor, çıkmadığı için genel kurulu erteliyoruz. Önce herkes bu öz eleştiriyi yapmalıdır. Birbirimizin açığını bulmak yerine, birleşmek gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR YIPRANMAKTANA KORKTUĞU İÇİN ADAY OLMUYOR”
Konyaspor’a başkan adayı çıkmamasının borçla alakalı olmadığını, insanların yıpranmaktan korktukları için yönetime talip olmadıklarını belirten Özgökçen, “Konyaspor’un ibra edilen borcu 630 milyon lira. Ama bize değil, söylemlere itibar ediliyor. Yazılanlara itibar ediliyor. Bunun kimseye faydası yok. Bugün Konyaspor’un borcu 50 lira da olsa Konyaspor bizimdir. 1,5 milyar borcu olsa da bizimdir. Buraya gelirken herkesi el üstünde baş üstünde getiriyoruz. Fakat gönderirken, çok yıpratıcı ve sanki bu kulübe hizmet etmemiş gibi gönderiyoruz. Bu borç öyle çok değil. İnsanlar bu borçtan dolayı kaçmıyor. Yıpranmadan ve zedelenme korkusundan dolayı kaçıyor” diye konuştu.