FETÖ terör örgütüne bir darbe daha: 15 yeni üye deşifre edildi

FETÖ terör örgütüne bir darbe daha: 15 yeni üye deşifre edildi
TEM ekiplerinin Konya merkezli 5 ilde yaptığı FETÖ/PDY Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlarda 6 şüpheli yakalanırken, 15 kişinin de irtibatı ve iltisakı ilk defa deşifre edildi

Emniyet güçlerinin son operasyonunda FETÖ/PDY üyesi 6 şüpheli gözaltına alırken, örgüte üye olan 15 kişi de ilk kez deşifre edildi.

Konya merkezli 5 ilde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik yürütülen çalışmalarda belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri FETÖ/PDY Askeri Mahrem Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Konya merkezli 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda 15 şahsın örgütle irtibatı ve iltisakı ilk defa deşifre edildi.

TEM ekiplerinin aranan şahısların yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmalarda da FETÖ - Silahlı Terör örgütüne üye olma suçundan İstanbul Ağır Ceza İlamat Masasınca aranan ve 6 Yıl 3 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.A. ile yine FETÖ - Silahlı Terör örgütüne üye olma suçundan Konya Ağır Ceza İlamat Masası tarafından aranan ve 6 Yıl 10 Ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan R.Ü. yakalanarak cezaevine teslim edildi.