Filenin Sultanları, galibiyete doymadı

Filenin Sultanları, galibiyete doymadı
A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’nde Belçika’yı da 3-0 yendiMilletler Ligi ve Avrupa Şampiyonluğu'nun ardından Olimpiyat bileti alarak 36. maçında Belçika karşısında çıkan Filenin Sultanları,...

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’nde Belçika’yı da 3-0 yendi

Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonluğu'nun ardından Olimpiyat bileti alarak 36. maçında Belçika karşısında çıkan Filenin Sultanları, üst üste 22. Galibiyetini aldı

2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu'ndaki 7. maçında Belçika ile karşılaşan A Milli Kadın Voleybol Takımı, son maçında da zaferle ayrılmayı başardı.

Milli oyuncu Melissa Vargas, 20 sayıyla maçın en skorer ismi oldu.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen elemelerde oynadığı tüm karşılaşmalardan galibiyetle ayrılan “Filenin Sultanları”, turnuvayı 21 puanla namağlup zirvede tamamladı. Birincilik kupasını kaptan Eda Erdem Dündar aldı.

İtalyan başantrenör Daniele Santarelli yönetimindeki milli takım, elemelerde maç kaybetmeyen tek takım oldu.

Üst üste 22. galibiyetine imza atan ay-yıldızlı ekip, FIVB Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda da mutlu sona ulaşmıştı.

Salon: Yoyogi

Hakemler: Agnieszka Michlic (Polonya), Andrew Cameron (Kanada)

Türkiye: Eda Erdem Dündar, Elif Şahin, Derya Cebecioğlu, Aslı Kalaç, Vargas, Hande Baladın (Gizem Örge, Ebrar Karakurt, Cansu Özbay, Ayça Aykaç, Kübra Akman)

Belçika: Van Gestel, Lemmens, Martin, Stragier, Janssens, Krenicky (Rampelberg, Van de Vyver, Demeyer, Cos, Avermaet)

Setler: 25-14, 25-20, 25-21

Süre: 73 dakika