Fiyatı 500 bin lira birden düştü! Hyundai'nin tasarım harikasına matrah indirimi! Kaçıran eyvah der

Fiyatı 500 bin lira birden düştü! Hyundai'nin tasarım harikasına matrah indirimi! Kaçıran eyvah der
Son günlerde Resmi Gazete'de yayınlanan ÖTV matrah düzenlemesi ile birlikte otomotiv sektöründe büyük bir indirim dalgası yaşanıyor. Hyundai'nin gözde modeli için 500 bin TL'lik bir indirim bekleniyor.

ÖTV matrah düzenlemesi ile birlikte sıfır otomobillerde indirim beklentisi arttı. Bu beklenti, Hyundai'nin tasarım harikası o modelinde gerçekleşiyor. Ünlü otomotiv yazarı tarafından duyurulan habere göre, o modelde tam 500 bin TL'lik bir indirim yapılacak. Elektrikli otomobillerde alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Matrah düzenlemesi, bu indirimin gerçekleşmesinde etkili oldu. Yeni aya özel kampanya ile duyurulan bu indirim, otomobil severlerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Bu tasarım harikası araç, performansı ve şıklığı ile dikkat çekiyor. Yapılan indirim ise aracın daha da cazip hale gelmesini sağlayacak. Otomobil tutkunları, bu fırsatı kaçırmamalı ve Hyundai bayilerine başvurarak detaylı bilgi almalılar

MATRAH DÜZENLEMESİ SONRASINDA FİYATLAR

Karar.com sitesindeki habere göre; Elektrikli otomobillerde ÖTV matrah düzenlemesinin ardından fiyatlar merak konusu oldu. Düzenlemenin ardından Hyundai'nin o modelinde dev indirim paylaşılarak, yeniden yüzde 10'luk kısımda yer alması bekleniyor.

500 BİN TL'LİK İNDİRİM

Elektrikli otomobillerde fiyatların ne olacağı merak konusu olurken, ünlü otomotiv yazarı Murat Tosun Hyundai IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modeli hakkında müjdeyi verdi. Güncel fiyatının 2 milyon 300 bin TL olduğunu belirterek, kasım ayına özel kampanyalarından bahsetti. Kampanyalı indirim olması durumunda o fiyatı dikkate almayacağını söyleyerek,

Hyundai Türkiye yönetimi fiyat listesinde güncelleme yapılmadığının altını çizdi. IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modelinin vergisiz fiyatı 1 milyon 370 bin TL olurken, yeni düzenlemeyle yüzde 10 ÖTV dilimine girerek fiyatın 1 milyon 800 bin TL olması bekleniyor. Bu durumda 500 bin TL'lik bir indirim söz konusu. Oldukça sevilen IONIQ 5 modeli almayı düşünenler bu fırsattan faydalanabilir.

1614273137-2022-hyundai-ioniq-5.jpg

HYUNDAİ IONIQ 5 ÖZELLİKLERİ

Hyundai IONIQ 5 modeli özellikleriyle de dikkat çekiyor. 170 PS güç, 350 Nm tork üreten modelin 100 km / s hızına ulaşması için 8,5 saniye yetiyor. Maksimum hızı 180 km / s olurken, hızlı şarj konusunda oldukça etkili bir teknolojiye sahip. DC 350 kW Hızlı Şarj (%10 - %80 seviye) ile 18 dakikada şarj imkanı sağlıyor.