Fotoğraf tutkusu sonu oluyordu

Fotoğraf tutkusu sonu oluyordu
Konya'dan gezmek için gittiği Fethiye'de Kelebekler Vadisi'ndeki kayalıklarda fotoğraf çekerken dengesini kaybederek düşen ve arama kurtarma ekipleri tarafından çıkarılan 40 yaşındaki Mahmut Kula, getirildiği Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Konya Selçuklu Dağcılık ve Arama Kurtarma Spor Kulübü Başkanı yoğun bakımda tedavi altına olan Kula'yı ziyaret ederek sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

fotograf-tutkusu-sonu-oluyordu-2.jpeg

Fethiye'de Babadağ’ın eteklerinde bulunan dünyaca ünlü Faralya Mahallesindeki kayalıklardan Kelebekler Vadisinin fotoğrafını çekmek için kayalıklara çıkan Mahmut Kula, kayalıklardan kayarak uçuruma düştü. 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verilmesi üzerine düşen Kula’nın kurtarılması için Ulusal Medikal Kurtarma ve Jandarma JAK timleri bölgeye sevk edildi. Uzun biri yürüyüş sonrası yaralı vatandaşa ulaşan ekipler yaralı vatandaşa ulaştı. İlk sağlık müdahalesi UMKE ekipleri tarafından olay yerinde yapılan vatandaş, sedye yardımı ile dik yamaçlardan ve kayalıklardan yürüyerek sağlık ekiplerine teslim edildi.

fotograf-tutkusu-sonu-oluyordu-4.jpeg

Konya'ya getirilen ve düşme sonucu bel, kafa, sağ omuz travması, alnında ve vücudunun değişik noktalarında yüzeysel yaralanmaların olduğu ve bilincinin açık olduğu öğrenilen Kula Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Konya Selçuklu Dağcılık ve Arama Kurtarma Spor Kulübü Başkanı yoğun bakımda tedavi altına olan Kula'yı ziyaret ederek sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı.