Fotoğraf yarışması sonuçlandı

Fotoğraf yarışması sonuçlandı
Sarayönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ödüllü ulusal fotoğraf yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. İlçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla tertip edilen yarışmada başaralı...

Sarayönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ödüllü ulusal fotoğraf yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. İlçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla tertip edilen yarışmada başaralı olan fotoğrafçılar belirlendi.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Konya nın seçkin ilçelerinden biri olan Sarayönü nün ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Sarayönü nün tarihi, kültürel ve doğal zenginlikler bakımından oldukça müstesna bir konuma sahip olduğunu anlatan Solak, “ilçemiz başta bağlı olduğu Konya olmak üzere, ülkemizin diğer bölgelerinin kültürel zenginlikleri arasında kendi değerleri ile temsil edilmesi gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Özellikli 2000 li yıllardan bu yana hızla gelişen ülkemizde iletişim teknolojisinde meydana gelen baş döndürücü değişim, beraberinde farklı coğrafyalarda yaşayan farklı kültürler arasında daha güçlü bağlar oluşmasını da gerektirmektedir. Bu gelişmeler ve değişim karşısında ilçemiz de geçmişten günümüze kültürel, toplumsal ve doğal varlıklarının özelde bölgemize, genelde ülkemize ve dış dünya ya çeşitli sanatsal etkinliklerle tanıtılması gerektiği düşünülmektedir” dedi.

25 Eylül'de sona eren yarışmanın ardından katılımcıların fotoğraflar, geçtiğimiz günlerde akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Uzun değerlendirmeler sonucunda kazanan isimler belirlendi. Geçtiğimiz çarşamba günü ise Sarayönü Belediyesi sosyal medya hesaplarından kazanan isimler açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Ali Can, Ahmet Harmancı, Caner Başer, Mehmet Ulutaş, Mustafa Cebecioğlu, Seyit Konyalı ve Serhat Çetinkaya, yarışmada başarı gösterdi. Yarışmacıların elde ettiği derecelerin ise 24 Kasım'da açıklanacağı ve ödüllerinin de bu tarihte verileceği dile getirildi.

Yarışmada birinci olana 3 bin 500 lira, ikinci olana 2 bin 500 lira, üçüncü olana bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca dört kişiye 750 şer lira mansiyon ödülü verilecek.