Fotoğraf yarışmasında sona doğru

Fotoğraf yarışmasında sona doğru
Sarayönü Belediyesi tarafından başlatılan ödüllü ulusal fotoğraf yarışmasında sona doğru yaklaşılıyor. ilçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla tertip edilen yarışma 25 Eylül 2017 tarihinde...

Sarayönü Belediyesi tarafından başlatılan ödüllü ulusal fotoğraf yarışmasında sona doğru yaklaşılıyor. ilçenin doğal, toplumsal ve kültürel dokusuna dikkat çekmek amacıyla tertip edilen yarışma 25 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Konya nın seçkin ilçelerinden biri olan Sarayönü nün ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Sarayönü nün tarihi, kültürel ve doğal zenginlikler bakımından oldukça müstesna bir konuma sahip olduğunu anlatan Solak, “ilçemiz başta bağlı olduğu Konya olmak üzere, ülkemizin diğer bölgelerinin kültürel zenginlikleri arasında kendi değerleri ile temsil edilmesi gerektiği tartışılmaz bir gerçektir. Özellikli 2000 li yıllardan bu yana hızla gelişen ülkemizde iletişim teknolojisinde meydana gelen baş döndürücü değişim, beraberinde farklı coğrafyalarda yaşayan farklı kültürler arasında daha güçlü bağlar oluşmasını da gerektirmektedir. Bu gelişmeler ve değişim karşısında ilçemiz de geçmişten günümüze kültürel, toplumsal ve doğal varlıklarının özelde bölgemize, genelde ülkemize ve dış dünya ya çeşitli sanatsal etkinliklerle tanıtılması gerektiği düşünülmektedir” dedi.

Toplam 5 kategoride gerçekleştirilen yarışmada kategoriler arasında, Siyah Beyaz Sarayönü, Sarayönü ve İnsan, Sarayönü nde Çocuk Olmak, Sarayönü ve Kültürel Miras, Sarayönü ve Doğa bulunuyor. Her katılımcı yarışmaya bölüm başında 5 fotoğrafla katılabilecek. Yarışmaya belediye personeli ve yarışma organizasyonu komisyonu, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacak. Fotoğraflar DVD veya flash bellek ile posta veya elden teslim edilecek.

Yarışmada birinci olana 3 bin 500 lira, ikinci olana 2 bin 500 lira, üçüncü olana bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca üç kişiye 750 şer lira mansiyon  ödülü verilecek.