Galericiler cinayetinde 22 sanığın yargılanmasına devam edildi

Galericiler cinayetinde 22 sanığın yargılanmasına devam edildi
Konya’da 2022 yılı yazında işlenen cinayetin güvenlik nedeniyle Kayseri’de görülen 22 sanıklı davasında karar yine çıkmadı. Mahkeme heyeti, sanık E.K.’nin tutukluluğunun devamına hükmederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi

Karaman - Konya yolundaki Galericiler Sitesi’nde 14 Haziran 2022 tarihinde yaşanan çelik yelekli silahlı kavgada Ramazan Erbay hayatını kaybetmişti, olayla ilgili 22 kişi tutuklanmıştı. Güvenlik nedeniyle Kayseri’de görülen davanın bugünkü duruşmasında karar yine çıkmadı.

İhlas Haber Ajansı’nda (İHA) yer alan haberdeki iddiaya göre; kavgada Ramazan Erbay ve Ö.K. silahla yaralanmış, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Erbay hayatını kaybetmişti. Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliğince kurulan özel ekip, R.E.’nin katil zanlısı E.K’nin yakalanması için günlerce iz sürmüş, şüphelinin İzmir’de olduğunu tespit etmişti.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa yapılan operasyonda 73 gündür firari olan E.K. yakalanmıştı. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘suç örgütü kurma’, ’suç örgütüne üye olma’ ve ’kasten öldürme’ suçlarından haklarında dava açılan 5’i tutuklu 22 sanığın davası güvenlik gerekçesiyle Kayseri’ye gönderilmiş, 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada tutuklu sanıklardan 4’ü tahliye edilmişti.

Güvenlik gerekçesiyle Kayseri 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık E.K., cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katılırken, sanık E.K’nın avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık E.K. duruşmada yaptığı savunmada tahliyesini isterken, tanık olarak bir kişi dinlendi. Mahkeme heyeti, sanık E.K.’nin tutukluluğunun devamına hükmederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak:HABER MERKEZİ