Gar Gış Bereket Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu

Gar Gış Bereket Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu
Sarayönü Belediyesi tarafından Ocak ayında düzenlenen Gar Gış Bereket isimli fotoğraf yarışmasında kazanan isimler belli oldu.Prof.Dr Aytekin Can, Dr. Öğretim Üyesi Adem Demirsoy, Dr.Öğretim Üyesi Hacer Aker, Dr.Öğretim Görevlisi...

Sarayönü Belediyesi tarafından Ocak ayında düzenlenen Gar Gış Bereket isimli fotoğraf yarışmasında kazanan isimler belli oldu.

Prof.Dr Aytekin Can, Dr. Öğretim Üyesi Adem Demirsoy, Dr.Öğretim Üyesi Hacer Aker, Dr.Öğretim Görevlisi Osman Aday, Araştırma Görevlisi Cenk Ateş, Araştırma Görevlisi Mehmet Emre Gül, Öğretim Görevlisi Ruhi Gül’den oluşan jüri üyeleri, öğrencilerin gönderdiği birbirinden güzel yaklaşık 800 fotoğraf arasından şampiyonları belirledi.

Cuma günü Sarayönü Belediyesi Ahmet Hüdai Konferans Salonunda düzenlenen ödül törenine Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Kadınhanı İlçe Kaymakamı Selami Işık, Jüri kurulu, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, şöyle konuştu: “Öğrencilerimizin gözü ile Sarayönü’nde kış nasıl, bunu görelim istedik. Hakikaten ortaya birbirinden güzel fotoğraflar çıktı. Çocuklarımızın güzel bakışlarını bizler de bu vesile ile görmüş olduk. Hepinizi tebrik ediyorum, gerçekten ortaya çok güzel fotoğraflar çıktı. Velilerimizi de tebrik ediyorum. Ödül törenimiz biraz gecikti farkındayız, ama biz bu yarışmalarımızı yıl boyu yapmak niyetindeyiz.

Bundan sonra ki yarışmamızda yaz ve yaz oyunları ile ilgili olacak. Öğrencilerimizin katılımlarını bekliyoruz. Fotoğrafları derecelendirirken oldukça zorlandık. Gerçekten profosyonel seviyede olan fotoğrafları değerlendirdik. Bazen de seçim sırasında çok kararsız kaldık. Hepsi birbirinden kıymetli çok kaliteli fotoğraflar ortaya çıktı. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kıymetli hocalarıma da geldikleri için teşekkür ediyorum.”

Yarışmada ilk 10’a giren öğrencilere hediyeleri ödül töreni ile takdim edildi. Yarışmada 1’inci 2’nci ve 3’üncü olan Azra Fındık, Oğuzhan Harmancı ve Yağmur Yavuz’a ödülleri Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak tarafından verildi.

Yarışmada 4’üncü 5’inci ve 6’ncı olan Ahmet Yasin Koçak, Zeynep Tanrıöver ve Yusuf Emir Elli’ye ise ödülleri Kadınhanı İlçe Kaymakamı Selami Işık tarafından takdim edildi.

Yarışmada diğer ilk 10’a giren öğrenciler İbrahim Şen, Ayşenur Küçükarslan, Süleyman Ortabay ve Aleyna Karacan’a ise ödülleri Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ruhi Gül tarafından takdim edildi.

Yarışmaya katılan 162 öğrenciden ilk 10’a giremeyen öğrencilere de Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak tarafından ödülleri takdim edildi. Sarayönü Belediyesi’nin öğrencilerin sanata ve spora olan tutkularına her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Başkan Solak, yarışmaların önümüzde ki dönem de devam edeceğini belirtti.