SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

12 EYLÜL 1980 UNUTULMAZ …

12 EYLÜL 1980 UNUTULMAZ …
Bu haber 22 Eylül 2017 - 11:51 'de eklendi ve 1.062 kez görüntülendi.

11 Eylül 2017 gece saat 23,30 sıraları tv 1 bir programa gözüm ilişti. Biraz dikkatle izledim 12 Eylül 1980 işleyen bir film. Bir anda çile dolu o günleri anımsadım neden niçin diye yıllardır kendi, kendime sorguladığım bu filmi izlerken gözyaşlarımı tutamadım.  Çünkü ülkemin yiğit insanlarını cephelerde yenemeyen insanlıktan mahrum vampirler bizi, bizim olan değerlerimizle vuruşturmaya kardeşi kardeşe düşman edecek her türlü şeytani oyunları uygulamışlar.

İstemeyerek, bilmeyerek ülkemizin insanları kutaplaştırılmıştı.

Bedel çok ağır ödetilmişti.

Kime?

Elbet ki  bu memleketin yiğit gençliğine.

Kimler tarafından?

Ne yazık ki peygamber ocağımız olan ordumuz, güvenliğimizi temin edecek olan emniyetimiz, inandığımız hakkın, hakikatın uygulanır yeri olan adaletin mazlumun yanına olması gereken adaletimiz, bir anda yiğitlerin işkenceye uğratılmasına, Türk gençliğinin fikir dimağını ilim dimağını boşaltarak idam fermanlarının imzalanmasına sebep olan bir acıyı, yaşatanların acı dolu bir maziyi Türk tv kanalı birde gece yarısı yayınlamıştır ki sağdan Mustafa Pehlivanoğlu , Cengiz Bakdemir soldan Necddet Adalı, Veysel Güney gibi fakır Anadolu insanlarının nasıl idam edildiklerini ağlayarak seyrettim.

Böylesi acı dolu maziyi içeren, geçmişte ne türlü oyunların bu milletin asil evlatlarının üzerinde oynandığı  filmlerin yapılarak, ilk önce gençliğimizin yarınlara hazırlanmasında büyük yararının olacağına inanmaktayım,12 eylül 1980 den sonra bilinçli olarak geçliğimizi bir boşluğun içine itelenmesi neticesinde gençlerimiz kapanın elinde kalmakta sonuç olarak 15 temmuz gibi istenmeyen olayların patlamasına, sebep olmaktadır, devletin yönetim kadroları güvenilir kimselerin elinde olması gerekirken,okuldan başlayan fakır fukara çocuklarını okutuyoruz ayağıyla tüm kadroların nasıl ele geçirildiğini gördük.

eğer15 temmuz olmasaydı bu gözü yaşlı sümüklü sahtekar dinimin arkasına saklanarak yetiştirdiği bir çok eğitimli kimseleri tıpkı Mustafa Pehlivanoğlu gibi Necdet Adalı gibi mazlum mahsun Anadolu insanlarını nasıl dün bir sağdan astık bir soldan astık diyecek kadar insanlıktan nasibini almamış kimselerin zulmüyle karşılaşacaktık.

12 Eylül 1980 bir ulusun evlatlarının yine aynı ulusun evlatları tarafından dünya tarihinde görülmemiş işkence ve zulmüyle aynı canı taşıyan insanlar tarafından uygulanmıştır.

Hani omzundaki apoletlerin vermiş olduğu insancıl olmayan onları günün şartları gereğice kendisini bu dünyayı haşa kendisi yaratığını zanneden kuklalar ağızlarından çıkan o sözün ne anlam taşıyacağını bilmeyecek kadar cahil kimseler olduğunu millet biliyor tarihte aynen katiller olarak notunu kaydetmiş oluyor.

İmdi pehlivan oğlu ve adalı devletinin hür ve bağımsızlığı nedeniyle suçsuz olarak hakkın huzurunda bulurlarken ya bu birilerinin ahret akıbetleri nasıl olur ki?

İşte filmi izlerken sonuna kadar hem gözyaşı döktüm hem de köşe yazımda okuyuculara tarihi not olarak bilgilendirmek istedim.

Bakınız özetle o günlerde yani 40 yıl evvel neler yaşamış bu insanlar rakam rakam vermeye çalışacağım.

650bin gözaltı.

1 milyon 683 bin fişleme.

517 kişi idamla yargılanması için acılan dava.

50 kişi idam edildi hem sağdan hem soldan.

300 kişi şiddet ve baskıdan öldü.

171kişi işkencede öldü.

14 kişi açlık grevinde öldü.

43 kişi intihar etti.

Sakat kalanların haddi hesabı yoktu. 12 Eylül 1980 Türk milletinin yok edilme sürecinin karanlık yüzüdür. Bu yüzde zaman içinde renk değişikliği ile bu coğrafyada hep ola gelmiştir. Milletin olan hasletlerini yok etmek için  öylesi günlük bilgilerle taverna coşkusuyla gençliğimizi  uyuşturmak milli ve manevi hasretlerimizden uzaklaştırarak 12 Eylül 1980 unutturmaya çalışırlar. Unutmadık, unutamayızda. Tarih şuuru ile geleceğe emin adımlarla yürümek gerek.

Bu nedenle 12 eylül 1980 nasıl ki taş medreseciler her yıl hatırlıyorsa bu olay yeni nesle mutlaka filimler, konferanslar, çeşitli etkinliklerle anlatılmalı yoksa bünyeye her an dış mihraklar sızabilirler.

Her zaman tedbirler alınırsa zulümler bozulur, gaflete düşülmez, geleceğimiz olan gençlerimizin bilgilendirilerek geleceğe bilinçli hazırlanmasını sağlamış oluruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA