SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

AYAKLARINI BASTIÄžIN YER -(2)

AYAKLARINI BASTIÄžIN YER -(2)
Bu haber 12 Ekim 2017 - 19:18 'de eklendi ve 947 kez görüntülendi.

Biraz hafızalarınızı geriye doğru götüreceğim, çünkü devlet adamı kolay olunmaz, olunmuyor da. Siyaset de bir şekilde bir yere seçilebilirsin lakin devlet yönetiminde kelimeler ağızdan çıkarken önem taşır. Yoksa telafisi mümkün olmayan sonuçlara götürür.

Barzani’yi kimler bu şekilde höykürmesine zemin hazırlamış ufacık bir hatırlatma yapalım!… İlk kez sayın Abdullah Gül dillendirdi (K) peşmerge dedi.

Sayın Ahmet Davutoğlu Irak’ın kuzeyinde bir yangının ardından gönderdiği taziye mesajında Irak (K) peşmerge istanı dedi.

Galip Ensaroğlu: (K.) peşmergelerin yaşadığı coğrayanın adıdır.

Sayın Başbakan: Bin Ali Yıldırım (K.) Peşmerge özerktir bayrağı tanınır.

Dedi mi? Dedi!…

Diyarbakır’da yapılan mitingde milletin gözüne kulağına hitaben Sayın Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan Mesut Barzaniyi teşhir ederken demişti ki “Şahsınızda kuzey Irakın (K.) peşmerge bölgesinde bulunan kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyorum.”

Dahası var bir siyasi partinin genel kuruluna davet edilen Barzani salonda Türkiye seninle gurur  duyuyor diye gaz verilirse sonuç pat diye referandum bombası böyle patlar.

Bakınız aynı kimseler şimdi de diyorlar ki oranın ismini peşmerge devleti olarak koyma yoksa karışmayız.

Gazı verenler zaten ismi koyduklarının farkında değiller miydi?

Şu an bu gaz verilen Barzani Türkiye’nin ulusal tehdit, altında değil de nedir yani?. ABD. başbakanı iken Clinton ABD..gündemindeki öncelikli ilk 10konunun merkezinde Türkiye bulunuyor derken.bizim oluk oluk para ödeyerek makamlarda oturan beylerin görevi acaba harman yerindeki çiftçimin harman yerindeki ürününden daha fazla nasıl öşür almak mı?

Sözleri söyleyenlerin gelecekte uygulamak istediklerinin araştırmasını yaparak tedbir almak mı?

Yazımı bir hikayeyle bağlamak isterim.

Rivayet o dur ki Bursa’da yaşayan Arap şükrü hayrat olsun diye çeşme yaptırır taşına da şöyle yazdırır.

Her kula helal, Müslüman a haram.

O zamanlar Osmanlının başkenti olan Bursa bu yazı üzerine karışır.

Bu nasıl fitnedir diye. Konu kadıya intikal eder. Arap Şükrü yaka, paça kendini kadının karşısında bulur.

Bu nasıl fitnedir dini İslam, ahalisi Müslüman olan koca devlette sen kalk hayrattır, sebildir çeşme yap ama suyunu Müslüman a yasakla olacak iş midir, nedir bunun sebebi aklını mı yitirdin? sen diye kadı adama çıkışır.

Arap Şükrü: Müsaade buyurun sebebi vardır dedikçe delil şarttır lakin ispat ister. demesi üzerine

Kadı kızmış: Ne delili ne ispatı sen fitne çıkardın Müslüman ahalinin huzurunu kaçırdın, katlin vaciptir demiş. Kadı bunu demeye demiş ama için içinde merak edermiş.

Nedir gerekçen diye sormuş adamda tutturmuş.

Bir tek sultana derim…

Diye cevap verince ortalık biraz daha karışır konu sultana iletilmiş sultan duyar duymaz sinirlenmiş lakin diğer  yandan da meraklanmış ve huzura kabul etmiş .

_De bakalım  ne diyeceksen.bu nasıl iştir ki hem çeşmeyi yaparsın her kula helal,edersin, Müslümana  haram yazarsın.? diye sorunca Arap şükrü başı önünde eğik vaziyette cevap verir.

-Delilim vardır lakin ispat ister.

-Ya dediğin gibi sağlam değilse delilin.

-O zaman boynum hükme kıldan incedir sultanım sinagog)dan rast gele bir hahamı izahsız yaka paça tutuklayın bir hafta tutun bakın neler oluyor.Dediği yapılmış,bütün azınlıklar bir olmuş başlarında, müsevviler ne oluyor bu ne zulüm? bizim din adamımıza biz kefiliz ne gerekirse yapalım gerekirse kefalet ödeyelim. diğer ülkelerden akın, akın elçiler gelir mektuplar üzerine mektuplar gelir, bu arada bir hafta dolar.

Sultanım artık bırakmak zamanıdır. demiş haham bırakılmış bu sefer sultana teşekkürler hediyeler gelmiş.

-Aynı işi her hangi bir kiliseden  bir papaz için yaptırınız sultanım. demiş.

Bir papaz derdest edilip yaka paça atılır içeriye bu kez kilisedeki Pazar ayininde aynı tepki patlamış çeşitli baskılar sonucunda o da bırakılmışÂ  mutluk sevinç şükran hediyeler papaza kavuşmanın mutluluğuyla sarılmışlar sultana.

Sultan. bitti mi? Diye sorar Arap Şükrüye.

_Sultanım son bir iş kaldı ondan sonra hüküm zamanıdır.

-Ne istersin şimdi.

-Sultanım bursa,nın en sevilen alimini minberinden derdeste alınmasını isterim.

Bursa,nın ulu cami imamını Cuma hutbesinin ortasında yaka,paça götürürler.,

Bir Allahın bir kulu çıkıp,da ne oluyor,siz ne yapıyorsunuz,hiç olmasa vaazı bitesiye kadar bekleseydiniz diyen bir tek Allahın kulu çıkmamış imamın arkasından ne arayan ne soran olmuş,aradan bir hafta geçmiş bu kez halk,da imamın aleyhinde dedikodu başlamış.

-Bizde onu adam bilmiş hoca bellemiştik.

-Kim bilir ne suç işledi,de tevkif edildi.

Acırım arkasında kıldığım namazlara..

Sorma. Sorma..

Tabi bursa,da bu olayları bir yandan sultan ve adamları diğer yandan kadı izletiyormuş halkı, gün dolmuş sultanın huzurun,da toplanmışlar.

Sultan.Eee ne olacak şimdi?

-Bırakma zamanıdır, hocadan özür dileyip helalık almak lazım.

-Sultan haklısın.

Demiş hoca bırakılmış. Arap şükrü.

Ey büyük sultanım delillerim bunlardır böylesi Müslüman”a su helal olur mu?

Sultan acı, acı tebessüm ettikten sonra.

Havva bile haram Havva bile haramdır diye cevap vermiş.

Bu kadar  iyi niyet bunca hüsniyet”e ihanet edene bizce de Havva bile haram olsa gerek. Vakti gelmiş tokadı vurmanın, İslam âlemini uyandırma zamanı, yoksa üçüncü saç ayağı Ermenistandır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA