SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

YETER ARTIK UYANMA VAKTİ…

YETER ARTIK UYANMA VAKTİ…
Bu haber 19 Ekim 2017 - 12:51 'de eklendi ve 806 kez görüntülendi.

İslam âlemi emperyalizmin kuşatması altında sistemli bir şekilde ayrışmanın sonucu olarak parım parçalar halinde bulunmaktadır. Milletler hem dil hem de din etrafında bütünleşirken, İslam coğrafyası yer altı zenginliklerinden dolayı emperyalistler tarafından kan göletleri şekline dönüştürülmektedir.

Emperyalistler oyunlarıyla insanları zayıf ve zaafa düşürmeye görsünler. Sadece dostlarını değil, vatanlarını, dil ve din değerlerini de kaybettirirler.

Bir kaybetmeye başlanıldığı zaman düşmanlara emperyalistlere korkunç fırsatlar sunulmuş olunuyor.

Bu gün yaşandığı gibi!

Hür yaşayan milletler yaşamış oldukları hürriyetlerin kıymetini bilmezler. Mesela insanın kendisinden örnek vererek yaklaşalım olaylara, sahibi oldukları nimetlerini ve değerlerinin kadrini ancak onları kaybettikleri zaman anlarlar, mesela yaşlı insanlar, gençliğini, hasta kimseler sıhhatini, esarete düşmüş insanlar hürriyetini, zulme uğramış olanlar, adaletin değerini yitirdikleri zaman anlarlar.

Şimdi çuvaldızı kendimize batırarak devam edelim.

Bu günlerde gemisini kurtarmak isteyen her kez ümmet kelimesine sığınıyor, o liman öyle islamın ümmet anlayışıyla bağdaşmaz, işte bu noktada millet mefküresini atlayarak dayanışmayı, beceremeyenler veya becertmeyenler bu İslam coğrafyasının istiklal denilen ehem ihaline nasıl erişecekler?

İşte bu nokta dikkatle izlenildiğinde emperyalizmin sinsi gayreti İslam coğrafyası üzerinde ellerini değmeden kışkırtarak, bölüyor, kendi iç dünyamıza uygun terör grupları oluşturarak kardeşi, kardeşe kırdırıyorlar.

Tam burada Hz. Ömer’den bir örnek vermek ihtiyacı hissettim. Bir gün camide hutbe irad ederken orada bulunan müslümanlara şöyle seslenir. (Ben Allah ve Resüllünün yolundan ayrılır kendi nefsiyetim etrafında bir tahakküm kurmaya kalkışırsam bana ne yaparsınız?)

Diye sorunca cemaat hep ağızdan.

Seni kılıçlarımızla doğrarız.

Cemaatin bu uyanıklığı, bilinçli oluşu karşısında büyük halifenin gözleri yaşarmış.

Allah ıma hamdolsun! diyerek memnuniyetini yaradana arz etmiştir.

İslamiyet müminlerin yani halkın düşüncelerine kullanmış oldukları oylarına çok önem verir.

Durum öyle mi şimdi?

Olaylar ortada değil mi?

Şimdi bugün yeryüzüne bakıldığında ne peygamber efendimizin ashabından ne de Hz. Ömer vardır.

Üzüntüyle yazmak gerekir ki İslam âlemi mukaddes olan kitabımız Kur anı Kerimi siyasi hırsların ve dünyevi tahakküm istemlerinin paravanası durumunda kullanmaktadırlar.

Bakınız dünya terörizminin cirit attığı yerler çoğunlukta İslam coğrafyası değil midir?

Dün sadece bir İngiliz Lawrence vardı şimdi her taraf binlerce Lawrence dolu.

Şablon Ruslar tarafından Afganistan’da çizildi, ABD ve yandaşları tarafından orada kukla mücahitler yetiştirildi,

Yüzlerce islamın ismini kullanarak bu coğrafyanın her tarafında kullanıyorlar, aşiret, aşiret bölerek vuruştururken İngilizler hiç görüntü veriyorlar mı? Çünkü aralarına sızdırdıkları ajanları harfiyen görevlerini yapıyorlar.

Cemiyetler zamanla inançlarını kaybetmeye başlarlar, kaybetmeden önce ahlaklı, faziletli gözükürler. törelerine geleneklerine çok bağlı görüntü verirler, ama sonuçta bunları bir şey bozar.

Ney mi?

Buyurun günümüz dünyasının şekillenmesine. Yaşam hırsı ile para, mevki, şöhret için mücadele etmeye başladılar mı? İmanı hele sen bir dinlen diye kenara bırakarak paranın, lüksün, ihtişamın rüzgârına kapıldıkça, neyi kaybettiklerinin farkında bile olmazlar, niçin yaşadıklarını, örümceğin örtüsünden göremezler, çok önemli olan aile mevfumunu anlamını yitirmeye başlarlar, millet olmanın kadir ve kıymetini unutmaya başlarlar. Bu günlerde bir şeyi kotarmak için nutuk atanlar, ümmetin ipine sarılmış hangi millete mensup oldukları unutulmuş gibi laf ederler. halbuki günümüz dünyasında evvel emir de millet mefküresi dahilinde sağlam bir şekilde durmasını gerçekleştirmek zorunluluğu gerektirmekte daha sonra İslam birliği içinde ümmet birliği sağlanması gerekir, bakınız dünya nizamı o zaman nasıl yerli yerine oturur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA