Gelişim ve Teknoloji Akademisi yetenekleri keşfediyor

Gelişim ve Teknoloji Akademisi yetenekleri keşfediyor
Konya’nın Selçuklu ilçesinde faaliyet gösteren Gelişim ve Teknoloji Akademisi, donanımlı ve vizyon sahibi bireylerinin yetişmesine ve yeteneklerini keşfedilmesine imkan tanıyor.

Selçuklu Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nde Girişimcilik CBS ve Harita Okuma, Siber Güvenlik, İHA-Mekatronik, SEDEP Vefa Gençlik, Genç Kalemler Hitabet ve Yazarlık, Tarih, Tasarım ve Üretim, Hat Sanatları, Müzik, Fotoğrafçılık, Organik Oyuncak Üretimi, Moda Tasarım ve Takı Tasarım olmak üzere toplam 12 atölye ile öğrenciler geleceğe daha donanımlı hazırlıyor.

Beyhekim Mahallesi’nde faaliyetlerine devam eden merkezden açıldığı günden bu yana 5 bin 258 kişi faydalandı.

“AKADEMİMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, akademinin birbirinden işlevsel atölyelerle Türkiye Yüzyılına katkı sunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Çağımız, iletişim çağı, teknoloji çağı. Dolayısıyla teknoloji hayatımızın her anında, her yerinde karşımıza çıkıyor ve temel ihtiyaçlardan birisi. Yeni neslin teknolojiyle birlikte büyüdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Hep söylediğimiz gibi çocuklarımızın tabii ki akademik başarısını önemsiyor onlara akademik yönden başarı getirecek eğitimleri veriyoruz. Ama bunun yanında onları hayata hazırlamamız, kendilerini keşfetmelerini, yeteneklerini ve ilgi alanlarını öğrenmelerini dolayısıyla kendini tanımalarını istiyoruz. İşte bu noktada ilçemize kazandırıldığımız okul dışı öğrenme ortamları büyük önem taşıyor ve Türkiye’ye örnek bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. İnşallah çocuklarımızın burada elde ettikleri kazanımlar onlara yol gösterecek ve bundan sonraki hayatlarına ışık tutacak.”

Kaynak:HABER MERKEZİ