Gençlik Merkezleri ihaleye çıkıyor

Gençlik Merkezleri ihaleye çıkıyor
Sarayönü İlçe merkezine ve Ladik mahallesine iki gençlik merkezi için ilk adım atıldı.Sarayönü Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan protokolle ilçemize kazandırılacak olan gençlik merkezi ve spor...

Sarayönü İlçe merkezine ve Ladik mahallesine iki gençlik merkezi için ilk adım atıldı.

Sarayönü Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan protokolle ilçemize kazandırılacak olan gençlik merkezi ve spor salonları için ihaleye çıkıldı.

Yaklaşık maliyeti 5 milyon lira olan gençlik merkezlerinin tamamlanmasıyla gençlerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri nitelikli ortamlar sağlanmış olacak.

Sarayönü Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile yapılan protokolle Sarayönü İlçe merkezine ve Ladik mahallesine yapılacak spor salonları, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak.

Yaklaşık maliyeti 5 milyon lira olan spor salonları, ihalesi tamamlandıktan sonra eş zamanlı olarak başlatılarak tamamlanacak. Gençlik merkezlerinin kullanımı için Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile de protokol imzalanacak. Gençlik merkezi, gençlerin sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri nitelikli ortamlar sunacak.

Ladik mahallesine yapılacak olan 466 metrekarelik gençlik merkezi ve basketbol-voleybol sahası işinin ihalesi 3 Kasım günü Sarayönü Belediyesi’nde gerçekleştirilecek. İhalenin ardından sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren beş gün içinde yer teslimi gerçekleştirilecek. Projenin 240 günde tamamlanması planlanıyor.

İlçe merkezine yapılacak spor salonunun ihalesi ise 11 Kasım’da gerçekleştirilecek. Sarayönü Belediyesi’nde gerçekleştirilecek ihalenin ardından kazanan firma ila sözleşme imzalanacak. Sözlem imzalandıktan sonra beş gün içerisinde yer teslimi yapılarak projeye başlanacak. 900 metrekare alanlı spor salonunun 300 günde tamamlanması planlanıyor.

Öğrencilerin kullanımına sunulacak

Gençlik merkezinin vereceği hizmetler konusunda bilgi veren Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, “Yapılacak olan gençlik merkezi, Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ramazan Akyürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ve gençlerimize hizmet verecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapacağımız bir protokol ile ders programlarına uygun olarak beden eğitimi dersleri ve okul faaliyetleri için gençlik merkezi kullanılabilecek.

İnşaatlar eş zamanları olarak başlatılacak. En kısa zamanda da tamamlanıp gençlerimizin hizmetine sunulacak.” şeklinde konuştu.