Gökyüzü ‘Mola bitti hareket zamanı’ diyor

Gökyüzü ‘Mola bitti hareket zamanı’ diyor
Sonbahar, bugün güneşin Terazi burcuna geçmesiyle resmen başlıyor. Sonbahar ekinoksuna merhaba derken gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı önümüzdeki 3 ay için ipuçları veriyor.Retrolardan belini doğrultamayanlar için yenilik ve...

Sonbahar, bugün güneşin Terazi burcuna geçmesiyle resmen başlıyor. Sonbahar ekinoksuna merhaba derken gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı önümüzdeki 3 ay için ipuçları veriyor.

Retrolardan belini doğrultamayanlar için yenilik ve dönüşüm zamanı. Yenilikler ve dönüşümler asıl şimdi başlıyor. Geriye dönük 6 ayın muhasebesi yapılıyor ve artık yol ya da pusula adına ne derseniz yeniden belirleniyor.

Kısacası hesaplaşma başlıyor. Savrulan düşünceler toparlanmaya başlıyor ve planlar yapılıyor. Hedefler belirlenerek harekete geçiliyor. Artık hasat zamanı. Kayıplarımızla yüzleşiyoruz, olmayanı zorlamayı bırakıyoruz, kendimize beyaz bir sayfa açıyoruz.

Gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı, 29 Eylül'de meydana gelecek tutulma öncesinde gökyüzünde olabilecekleri anlattı. Ataklı, “Koç dolunayı ekinoksun hemen akabinde zaten iyisiyle kötüsüyle ne varsa yüzleşmeyi ve devam etmeyi simgeliyor” dedi.

İşte Seyran Ataklı’dan Koç dolunayı yorumu:

Tutulma rüzgârına doğru giderken güçlü ve kadersel etkiler altındayız. Ben- biz dengesini oturtmakla uğraşacağız, uyum arayacağız, paylaşmak isteyeceğiz. Terazi burcu deyince akla gelen ilk konu ilişkiler; Koç burcu deyince akla ilk gelen agresyon. Gerek birliktelikler, gerek ortaklıklar, gerek iletişim anlamında uzlaşma sağlarken bazen zorlanacağız. Ama istiyorsak da orta yolu bulacağız.

Duygularımızı doğru yönetmeli, mantıkla el ele yürümelerini sağlamalıyız. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz konular somutlaşabilir, içimizdeki yaratıcılık ortaya çıkabilir. Günlük düzenimizi yeniden ele alabilir, yeni düzenlemeler yapabiliriz. Projelerimize, işlerimize çözüm odaklı yaklaşabiliriz. Daha önce yapılan girişimler sonuç verebilir.

BU DÖNEMDE ETİK DAVRANMAK ŞART

Teklifler alabilir, sözleşme yapabilir, imza atabilir, yeni fikirlerle vizyonumuzu genişletebiliriz. Venüs Uranüs karesi hukuksal, parasal, ilişkiler alanındaki ani gelişmelerle hayatımızın dönüm noktası diyebileceğimiz tetiklenmeler yaşatabilir. Ahlak kurallarına uygun davranmak, etik olmak bu dönem şart. Geçmişte hakkımız olanı almak üzere harekete geçeceğiz, mücadele vereceğiz, hakkımızı savunacağız, haksızlıkla karşılaştıysak tepkimizi ortaya koyacağız.

Adalet isteyeceğiz.

Karşımızdaki kişilerle beklentilerimiz uyumlu mu sorgulayacağız. Zoraki giden duygusal ilişkiler, arkadaşlıklar, işbirlikleri artık sonlanacak. Koç - Terazi aksındaki ay düğümleri tetikleniyor. Diplomasi, siyaset, liderlerle ilgili dikkat çekici açıklamalar; Mars'ın12. Ev pozisyonundan Chiron karşıtlığı ekonomik anlamda gerilimlerin devam edeceğini gösteriyor.

SALGINLARA DİKKAT!

Hükümetle muhalefet arasında yaşanacak çatışmalar, görev değişimleri öne çıkabilir. Parasal anlamda risk taşıyabilecek bir dönem değil. Sağlık konusu Güneş Terazi geçişiyle artık daha da önemli; bağışıklığa iyi bakmak görev edinilmeli. Salgınlar, Eris varyantı dikkat istiyor, ancak korku psikolojisinden uzak durulmalı. İlaç fiyatlarını, ilaçların tedarik edilmesindeki zorlukları sonbahar, kış dönemi boyunca konuşabiliriz.

Göz sorunları, kulak sorunları, kazalar meydana gelebilir. Astım ve akciğerlerle ilgili sorunlar çıkabilir. Ameliyatlar için çok doğru bir zaman değil. Hava hareketleri yoğunlaşacaktır. Marmara, Ege bölgesinde seller yaşanabilir.

Dünya üzerinde savaş enerjileri artabilir. Sınırlarda hareketlilik, askeri güvenlik konuları gündeme gelebilir.

GÜNDEM EVLİLİK, MODA, GÜZELLİK, SANAT…

Güneş Terazi döneminde odağımızda, birliktelik, evlilik, ortaklık, güzellik, estetik, moda, hukuk, sanat olacak. Ortak atılan adımlar, destek almak ve vermeye gönüllü olalım. Sonbahar hüznü temsil etse de, vedalar kadar sağlam kavuşmaları getirecektir.

Hoşgörü, sevgi, nezaket. Kırıp dökmeden bırakmamız gerek. Edindiğiniz tecrübeleri heybenize koyun ve yolunuza devam edin.

HABER MERKEZİ