Gübre fiyatları zamma doymuyor

Gübre fiyatları zamma doymuyor
Gübre fiyatları zamma doymuyor. Dolar kurunun rekor kırması ile birlikte gübre fiyatları da fırladı. Üre gübresi 10 bin liraya yaklaşırken Can gübresi 6 bin liraya çıktıGübre fiyatları zamma doymuyor. İktidar gübre fiyatlarının...

Gübre fiyatları zamma doymuyor. Dolar kurunun rekor kırması ile birlikte gübre fiyatları da fırladı. Üre gübresi 10 bin liraya yaklaşırken Can gübresi 6 bin liraya çıktı

Gübre fiyatları zamma doymuyor. İktidar gübre fiyatlarının düşüşünü sağlamak için gübre ve hammadde ihracatına sınırlama getirse de atılan bu adım fiyatlara yansımadığı gibi gübre fiyatlarının daha çok yükselmesi ise dikkat çekiyor. Rekor üstüne rekorlar kıran kurdan dolayı dolayı fiyatların artması bir tarafa dolar bazında da fiyatların yükselmesi, çiftçinin gübreyi kullanmasını neredeyse imkansız hale getirdi.

 

GEMLİK GÜBRE'NİN FİYAT LİSTESİ ŞOK ETTİ

Gemlik Gübre 14 Ekim’de yaptığı fiyat artışının ardından bir fiyat artışı daha yaparak üre gübresini 855 dolar/tondan 935 dolar/tona çıkardı. Üre gübresine tonda 80 dolar zam yapan Gemlik Gübre, Can gübresine de tonda 110 dolar zam yaparak 485 dolar/tondan 595 dolar/tona çıkardı.

 

GÜBRE FİYATLARI DOLAR BAZINDA DA ZAMLANDI!

Gemlik Gübre, bayilerine fiyat listesini dolar bazında gönderirken 22 Ekim itibariyle gübre fiyatlarına yapılan zamlar zamlarda dolar bazında yapılan zammı gösteriyor. Dolar bazında yapılan zamma kur artışları da eklenince üre gübresi nakliye ücretiyle birlikte 9 bin 120 TL/Tona, Can gübresi ise 5 bin 856 TL/tona çıkıyor.