Hasan Korkmaz Konya’ya tayin oldu

Hasan Korkmaz Konya’ya tayin oldu
Sarayönü İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne tayin oldu. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>2018 yılından bu güne, yaklaşık 51 ay Sarayönü İlçe Emniyet Amirliği görevini...

Sarayönü İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne tayin oldu.

2018 yılından bu güne, yaklaşık 51 ay Sarayönü İlçe Emniyet Amirliği görevini yürüten Hasan Korkmaz, ailevi sebepler nedeni ile geçtiğimiz ay tayinini istemişti.

Korkmaz’ın tayin başvurusu olumlu sonuçlanarak Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak yeni görevine başladı.

Görev süresi boyunca Sarayönü’nün huzuru için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Korkmaz; “Sarayönü’nde ilk görev aldığım günden bugüne kadar personellerimle birlikte ilçenin huzuru için elimizden gelen gayreti gösterdiğimize inanıyorum. Uyuşturucu ve cinsel istismara savaş açtık. Hırsızlara göz açtırmayarak ailelerin evlerinde güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürebilmelerine gayret ettik.

Halka açık yerlerde alkol kullanımın önüne geçmeye özen gösterdik. Görev sürem boyunca Evcekaya’yı daha huzurlu, ailelerin ziyaret edebileceği bir konuma getirdik.

Denetimlerimizi sıklaştırarak trafikte kurallara uyulmasını sağlamaya çalıştık. Benden sonra da arkadaşlarımızın aynı özende çalışacaklarına dair en ufak bir şüphem yok.

Türk Polis teşkilatında 28 yıldır gururla taşıdığım üniformamı ailevi sebeplerim nedeni ile Selçuklu İlçe Müdürlüğünde taşımaya devam edeceğim. Kalbim ise Sarayönü’nde olacak. Görev süremiz boyunca istemeden de olsa kırmış olduğum insanlar mutlaka olmuştur. Haklarını helal etsinler. Benden yana helal olsun.” şeklinde konuştu

1974 Çeltik doğumlu olan İlçe Emniyet Amiri Hasan Korkmaz, 1994 yılında mesleğe polis memuru olarak başladı. Daha sonra sınavlara girerek amirliğe yükseldi.

Gaziantep, Iğdır, Mersin, Manisa ve Konya’da görev yaptı. 2018 yılında Sarayönü’ne tayin olduktan sonra, yaklaşık 51 ay İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapan Korkmazın yeni görev yeri ise Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğünde müdür yardımcılığı.