Helvacılar gururla sundu

Helvacılar gururla sundu
Sarayönü'nün tek patentli markasının sahibi olan Helvacılar Tarım Makinaları katıldığı Tarım Fuarı'nda ilçemizi temsil ederek Sarayönü'nün gururu oldu. Geliştirdiği ürünleri fuarda sergileyen Helvacılar Tarım Makinaları...

Sarayönü'nün tek patentli markasının sahibi olan Helvacılar Tarım Makinaları katıldığı Tarım Fuarı'nda ilçemizi temsil ederek Sarayönü'nün gururu oldu. Geliştirdiği ürünleri fuarda sergileyen Helvacılar Tarım Makinaları Sanayi Ticaret, çiftçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Tarım Ambarı sayılan Konya'da açılan fuarlar içerisinde en fazla ziyaretçi sayısına sahip Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nda ilçemizi gururlandıran Helvacılar Tarım oldu.

Markalaşmayı hedefliyoruz

Konya'nın ilçeleri arasında Tarım Fuarına katılan sayılı firmadan bir tanesi olan Helvacılar Tarım, 2008 yılından bu yana ilçemizi başarı ile temsil ediyor.

Bu yılki stantlarının da geçmiş yıllarda olduğu gibi büyük ilgi gördüğünü belirten Helvacılar Tarım Makine Sanayi Ticaret'in sahibi Selami Helvacılar; "Daha önce katıldığımız Tarım Fuarında ilçemizi temsil ettik ve standımız çok büyük ilgi görmüştü. Ülke genelinden birçok sipariş aldık. Bazı bölgelere de bayilikler verdik. Hedefimiz dağıtım alanımızı genişletmek, markalaşarak büyümek ve bayi sistemiyle yurdun dört bir yanına açılmak" dedi.

Ürünlerimizi sürekli yeniliyoruz

Ürünlerinde '0' hatalı lazer kesim parçalar kullandıklarını belirten Helvacılar; "Bu yılki fuarda 5 ürünümüzü sergiledik. Standart ve Ağır Tip Kültivatör, sabit ve katlamalı kombi kürüm ile goble ürünlerimiz çiftçilerimiz ve fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bizde teknolojiye ayak uydurarak kendimizi sürekli geliştirmeye gayret ediyoruz. Ürünlerimizi geliştirirken çiftçilerimizin taleplerinize göz önünde bulunduruyoruz" şeklinde konuştu.

İlgiden memnunuz

Gördükleri ilgiden dolayı memnun olduklarını anlatan Helvacılar; "yurt genelinden, yurt dışından ve ilçemizden ziyaretçimiz çok oldu. Ziyaretçilerimizden aldığımız bu destek ve ilgiden gururlandık. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim" dedi.

Bağlantıları güçlendirmek için fuardayız

Yurtiçi bağlantılarını güçlendirmek ve yurt dışına açılabilmek için fuarda yer aldıklarını belirten Makine Mühendisi Mustafa Helvacılar ise, kendilerine gelen müşterileri ile yakından ilgilendiğini söyledi. Helvacılar, "Bu yıl altıncı kez fuara katıldık. Bir çok ürün üretiyoruz. Bu ürünlerden beşini burada sergiliyoruz. Kombi kürüm, goble ve kültüvatör grubunda üretim yapıyoruz. Patentli ürünlerimizde yurt geneline yayılmayı ve yurt dışına açılmayı hedefliyoruz" dedi.

Protokol yalnız bırakmadı

Tüyap Fuar Merkezi'nde ki Helvacılar Tarım Makinaları standını yerli ve yabancı ve çok sayıda çiftçi ziyaret ederken Sarayönü Kaymakamı Tarık bahadır, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Ak Parti İlçe Başkanı Şükrü Tınas, Esnaf Odası Başkanı Hasan Koçaş ve Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş ziyaret etti.