Heyet muhtarları belirlendi

Heyet muhtarları belirlendi
Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti'nde, 2018 yılı içerisinde görev yapacak üyelerin seçimini yapıldı.Sarayönü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nde...

Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti'nde, 2018 yılı içerisinde görev yapacak üyelerin seçimini yapıldı.

Sarayönü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nde 2018 yılında görev yapacak muhtarlar, Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda yapılan seçimle belirlendi.

Muhtarlar arasında gerçekleştirilen seçimde Yukarı Mahalle Muhtarı İsa Öztürk 17, Hatıp Mahallesi Muhtarı Talat Kestek 15, İnli Mahallesi Muhtarı Kamil Akmaz 9, Başhüyük Mahallesi Muhtarı Suat Malkondu 1, Selimiye Mahallesi Muhtarı Serkan Karaarslan 1 oy aldı.

Bu sonuçlara göre mahalle muhtarlarından Yukarı Mahalle Muhtarı İsa Öztürk ve Hatıp Mahallesi Muhtarı Talat Kestek, Mütevelli Heyeti'ne üye olarak seçildi.

Fakir ve ihtiyaç sahibi vatandaşların doğru bir şekilde belirlenmesinde ve ulaşılmasında vakfa gönüllü olarak yardımcı olan ve SYDV Mütevelli Heyeti resmi üyelerin yanı sıra seçimle göreve gelen sivil üyelerden oluşuyor.

Konu hakkında bilgi veren SYDV Müdürü Ahmet Turan, "Seçilen Mütevelli Heyeti üyelerimiz vatandaşların kömür, nakdi yardımlar, yaşlılık ve engelli maaşı bağlanması ile muhtaçlık belgesi düzenlenmesi gibi birçok işlemin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına alınması işlemlerinde başvuru sahiplerinin gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını konusunda araştırmalar yaparak karar verecek. Böylece konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından araştırılmalar yapılarak bu sürecin basitleştirilmesi, hızlandırılması ve doğru bilgi akışı sağlanmış olacak" dedi.

Göreve gelen mahalle muhtarları İsa Öztürk ve Talat Kestek ise yaptığı açıklamada, "Muhtar arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırlısı neyse o olsun. Mahalle mahalle gezip halkımızın sorunlarını dinleyip çözüm konusunda elimizden geleni yapacağız. Sürekli olarak istişare edeceğiz. Bizim amacımız, gerçek fakirleri bulup yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak." şeklinde konuştu.

Etiketler :