Hz. Mevlana “Vuslat Vakti” ile anılacak

Hz. Mevlana “Vuslat Vakti” ile anılacak
Bu yıl düzenlenen Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat yıldönümü etkinliklerine ilişkin bilgi veren Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Yarar, törenlerin bu yıl “Vuslat Vakti” mottosuyla düzenleneceğini söyledi

Konya, Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümüne hazırlanıyor. 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerin mottosu “Vuslat Vakti” olarak belirlendi.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, yaptığı yazılı açıklama ile bu yıl düzenlenecek Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arûs) hakkında bilgi verdi.

750-vuslat-yildonumu-afis-tr.jpg

Yarar, dünyanın dört bir yanından misafir bekledikleri etkinliklerle ilgili şu bilgilere yer verdi:
“Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan programa göre Mevlâna Kültür Merkezi Semâ Salonu’nda 7-17 Aralık tarihlerinde her akşam saat 20.00’de, ayrıca ek olarak hafta sonları 9, 10, 16 ve 17 Aralık tarihlerinde saat 14.00’de Semâ Âyin-i Şerîf programları icra edilecektir.

alireza-ghorbani-konser-afis.jpg

Ayrıca 750. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle 12 Aralık Salı ve 15 Aralık Cuma günleri Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonunda saat 20.00’de irfâni müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verilecektir.

Etkinliklerin biletleri www.biletinial.com platformu üzerinden alınabilir.”

https://www.biletinial.com