Ihlamurun fiyatı altınla yarışıyor

Ihlamurun fiyatı altınla yarışıyor
Kış aylarında hastalıktan korunmak, soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırmak, koronavirüs sürecinde de bağışıklık sistemini güçlü tutmak amacıyla tercih edilen ıhlamurun kilosu aktarlarda 300 lirayı buluyor.Soğuk...

Kış aylarında hastalıktan korunmak, soğuk algınlığına karşı vücut direncini artırmak, koronavirüs sürecinde de bağışıklık sistemini güçlü tutmak amacıyla tercih edilen ıhlamurun kilosu aktarlarda 300 lirayı buluyor.

Soğuk kış akşamlarında ya da gün içinde sıcak bitki çayı içmek isteyenlerin öncelikli tercihi arasında yer alan ıhlamur, fiyatıyla şaşırttı.

Kış aylarının gözde sıcak içeceği ıhlamurun kilosu 300 lirayı bulunca, fiyatını görenler, bütçelerine göre ürünü gramla satın almaya başladı. . Ihlamurun yanı sıra vatandaşlar en çok adaçayı, kekik ve hibiskus ve farklı bitki karışımlarından elde edilen kış çayları daha çok tercih ediyor.

Vatandaşlardan bitki çaylarına büyük ilgi

Fiyatının yüksek olması nedeniyle ıhlamur, aktardaki raflarda 75'er gramlık paketler halinde yer aldı.

Aktarlarda 75 gramı 20 liradan satılan ıhlamurun yanı sıra, kış aylarında en çok tercih edilen diğer bitkilerin fiyatları şöyle:

"Hibiskus kilosu 60 lira, zencefil ile zerdeçal kilosu 75 lira, adaçayı ile kekik demeti 7,5 lira, kök zencefil adaçayı, çalba, kök zerdeçal, tarçın, hibiskus, aynısefa çiçeği karışımından elde edilen kış çayının 120 gramlık paketi 15 lira."