İlk yardım kursu tamamlandı

İlk yardım kursu tamamlandı
Sarayönü Halk Eğitim Merkezi tarafından 2023-2024 eğitim öğretim sezonunda kurs verecek olan usta öğreticilere yönelik ilk yardım kursu tamamlandı.

Uzm.Dr. Gözde Nur Yakarer tarafından verilen ve Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda 2 gün süren eğitimlerde 20 usta öğretici sertifikalarını almaya hak kazandı.

Kaza ve hastalanma risklerine karşı eğitimcilerin ilk yardım konusunda bilinçli olmaları gerektiğini belirten Sarayönü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Bozkurt “ Halk Eğitim Merkezimiz tarafından açılan kurslarda görev alan usta öğreticiler ve başvuru yapan kursiyerlere yönelik düzenlenen İlk Yardım Eğitimi tamamlandı.

Yaşam boyu çeşitli nedenlerle hastalıklar veya yaralanmalar ile karşılaşmak kaçınılmaz. Her ortamda farklı zamanlarda kaza ve hastalanma riski bulunmakta. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında, müdahalede bulunanların ilk yardım eğitimi almış olmaları, yaşamın devam ettirilmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynamakta.

İlk yardım eğitimi almamış kişilerin, ilk yardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı durumlar oluşturacağından, ilk yardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilk yardım eğitimi almış olmaları son derece önemli. Bu nedenle hazırlanan kurs programında temel düzeyde ilkyardım eğitimi verilerek bireylerin bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Uzman Hekim Gözde Nur Yakarer’e emekleri için çok teşekkür ediyorum. İlk yardım kursumuz oldukça verimli geçti” şeklinde konuştu