İlköğretim haftası kutlandı

İlköğretim haftası kutlandı
Sarayönü'nde, her yıl okulların eğitim öğretime başladığı ilk hafta olarak kutlanan İlköğretim Haftası, düzenlenen törenle kutlandı. Tören Ladik mahallesinde Halıcı Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlendi.2017-2018 Eğitim...

Sarayönü'nde, her yıl okulların eğitim öğretime başladığı ilk hafta olarak kutlanan İlköğretim Haftası, düzenlenen törenle kutlandı. Tören Ladik mahallesinde Halıcı Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlendi.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle Halıcı Cumhuriyet İlkokulu'nda, İlköğretim Haftası töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Tarık Bahadır, Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, İlçe Emniyet Amiri İhsan Ertuğrul, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ahmet Sabırlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özdemir, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Okul öğretmenlerinden Emine Genç, konuşmasında, "2017-2018 eğitim ve öğretim yılı başlangıcı ile okula tekrar adım atmanın heyecanını, siz sevgili öğrencilerimizin öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşmanızın mutluluğunu yaşamaktayız. Uzun bir tatilin ardından başlayan yeni eğitim ve öğretim yılının bu ilk haftasında tüm okullarda ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftada çeşitli etkinlikler gerek sınıf gerekse okullarda okur yazar olmanın ve okulların önemi anlatılmaktadır." dedi.

Öğrencilerimiz için varız

Okulların en kutsal ve aziz yuvalar olduğunu kaydeden Genç, "Burası sevginin, saygının, hoşgörünün ve bilginin imparatorluğudur.  Bu dört duvar bizi hayatın çetin şartlarına hazırlar. Bu bahçede açar en güzel çiçekler. Bu bahçede kök salar en yıkılmaz çınarlar. İnsanlığa bir bakınız her başarılı insanın arkasında mutlaka sağlam bir eğitim hayatı ve iz bırakmış öğretmenleri vardır. Biz burada öğrencilerimiz için varız. Yarının büyükleri olan öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın çabası içindeyiz. Bu mücadeleyi siz değerli velilerimizle birlikte yürütmenin gerekliliğini de biliyoruz. Başöğretmen Atatürk, "öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe öğreten bir kişi olmayacağını anlamalıdır." diyerek veli öğretmen işbirliğinin önemini ve gerekliliğini vurgulamıştır. Kıymetli misafirler, öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir. Öğretme ve öğrenme isteğinin her zaman canlı olacağı sağlık ve başarı dolu bir yıl geçirmemiz dileğiyle ilköğretim haftası kutlu olsun." şeklinde konuştu.

Program öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler ve okunan şiirlerle sona erdi. Törenin ardından Kaymakam Tarık Bahadır ve Belediye Başkanı Nafiz Solak, okul müdürleri ve öğretmenler ile eğitim üzerine sohbet etti.