İnli’de geleneksel iftar yemeği

İnli’de geleneksel iftar yemeği
İnli Mahallesi sakinleri tarafından yapılan organizasyonla mahalle sakinleri iftarda buluştu. Mahalle içerisinde 7'den 70'e herkesin katıldığı geleneksel iftar programına diğer mahallelerden ve Sarayönü dışından da katılım...

İnli Mahallesi sakinleri tarafından yapılan organizasyonla mahalle sakinleri iftarda buluştu. Mahalle içerisinde 7'den 70'e herkesin katıldığı geleneksel iftar programına diğer mahallelerden ve Sarayönü dışından da katılım oldu.

Birlik ve beraberlik için böyle bir organizasyon yaptıklarını dile getiren İnli Mahallesi Muhtarı Kamil Akmaz, organizasyon komitesi adına şu açıklamayı yaptı;

"Pandemiden nedeniyle 2 yıl aranın ardından geçtiğimiz sene altıncısını düzenlemiş olduğumuz Geleneksel İnli Mahallesi iftarınının yedincisini Cumartesi günü gerçekleştirdik.

Bu dünyada güzel komşulukların tesis edildiği mahallemizden, ahirete irtihal eden geçmişlerimizin ruhaniyetleri için okunan Hatimler Yasinler Fatihalar Tesbihatlar için Bayram hocamızca yapılan dua ve akabinde 1000 kişilik iftar yemeğimizi gerçekleştirmenin huzurunu yaşıyoruz. Amerika’dan Avrupa dan ülkemizin farklı illerindeki mahalle sakinlerimizle mahallemizdekilerin katkılarıyla düzenlenen yemek için katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz.

Ümit ediyoruz ki, bizim bu kaynaşmamız, baki dünyada birbirlerine komşu olduğuna inandığımız geçmişlerimizin de orada Cenneti ala da kaynaşmalarına ve huzur içerisinde olmalarına vesile olur.

Hem sonsuz âleme göç etmiş; büyük, küçük, eş, dost, akraba, hısım arkadaş ve komşu tüm ölmüşlerimizi sevindirmek hem de bizlerden sonra yetişip gelen genç nesillere örnek olarak ahhh nerede o eski ramazanlar dedirterek güzel anılar biriktirebilmeleri için değerli mahalle sakinlerimizle birlik ve beraberlik içerinde yaptığımız iftarımıza Sarayönü Belediye başkanımız ve ak parti ilçe başkanımız da iştirak etti.

Geçmişe vefa göstermek geleceğe misal olabilmek için HAYDİ MAHALLEYE.. mottosuyla yaptığımız iftarımıza katılan, katkıda bulunan, davetlerimize icabet eden, gelmek isteyip imkan bulamayan fakat gönlü mahallemizde olan herkese teşekkür ediyor, organizasyonu katkı da bulunan dostlarımıza iki dünya saadeti için dua ediyoruz.”

Haber Merkezi