Isparta ve Karaman 3.Lig’e çıkarıldı

Isparta ve Karaman 3.Lig’e çıkarıldı
Türkiye’de Korona virüs nedeniyle liglerin 19 Mart’ta ertelenmesinin ardından, pandemi süreci en çok şampiyonluk iddiası bulunan takımlara yaradı.Bölgesel Amatör Lig’in bitimine dört hafta kala ligin durdurulmasının ardından...

Türkiye’de Korona virüs nedeniyle liglerin 19 Mart’ta ertelenmesinin ardından, pandemi süreci en çok şampiyonluk iddiası bulunan takımlara yaradı.

Bölgesel Amatör Lig’in bitimine dört hafta kala ligin durdurulmasının ardından kalan maçların oynanmaması yönünde karar alınmıştı. Bununla birlikte her grubun lideri şampiyon sayılarak 3. Lig’e terfi ettirildi. Bu karar şampiyonluk şansı bulunan kulüpleri isyan ettirdi. Örgütlenen kulüpler federasyon üzerinde baskı kurarak şampiyonluk şansı olan takımların da 3. Lig’e alınması yönünde çalışmalarda bulundu.

Bu baskılar neticesinde yeniden masa başına geçen federasyon yetkilileri, şampiyon şansı bulunan takımların da 3.Lig’e alınması yönünde karar aldı. Bu kararla birlikte Sarayönü Belediyespor’un mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig 7’nci grupta lider Kestelspor ile arasında 1 ve 3 puan fark bulunan Isparta 32 Spor ve Karaman Belediyespor da 3.Lig’e terfi ettirildi.

Normal sezonlarda play-off uygulaması nedeniyle gurup şampiyonu olan takımların bile çıkamadığı Bölgesel Amatör Lig’de, bu sezon pandemi piyangosuyla 7. Gruptan 3 takım birden terfi ettirildi. Geçtiğimiz sezon şampiyon olan Akşehirspor, play-off mücadelesinde 3 maçında 3’ünde de yenilerek 3. Lig’in kapısından dönmüştü.