Kahraman tır şoförüne yeni dorse hediye edildi

Kahraman tır şoförüne yeni dorse hediye edildi
6 Şubat sabahı yaşanan Deprem felaketi sonrası bölgeye yardım götürürken Dorsesinin Lastiklerinin patlamasına rağmen gecikmemek için patlak lastiklerle bölgeye ulaşarak dorsesini feda eden Tırcı Kaan Türkiyeli'ye Sarayönülü...

6 Şubat sabahı yaşanan Deprem felaketi sonrası bölgeye yardım götürürken Dorsesinin Lastiklerinin patlamasına rağmen gecikmemek için patlak lastiklerle bölgeye ulaşarak dorsesini feda eden Tırcı Kaan Türkiyeli'ye Sarayönülü dorse üreticisi sanayici Mustafa Türkmen’in işletmesi KON-TÜRKSAN Treyler tarafından yeni bir Dorse hediye edildi.

Tokat'tan depremzedelere yardım için yola çıkan ve yolculuk esnasında lastikleri patlasa da ihtiyaç malzemelerini bölgeye ulaştıran Kaan ve Batuhan Türkiyeli kardeşlere Sarayönülü sanayiciler tarafından yeni dorse hediye edildi.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Tokat'tan tırlarının dorsesine su, gıda, yakacak ve iş makinesi yükleyen esnaf Kaan ve Batuhan Türkiyeli kardeşler, yardım malzemelerini Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine ulaştırmak için yola çıktı.

yeni dorse hediyesi

Depremde kara yolunun bazı kısımlarının zarar görmesi nedeniyle dorsenin 2 lastiği patladı. Tek tekerle kalan tır, jant üzerinde yaklaşık 70 kilometre yol kat etti. Tek tekerle kalan dorsenin videosu ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Kısa sürede binlerce kişinin paylaştığı görüntüler, izleyenleri duygulandırdı.

Videoyu seyreden Sarayönü Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Emrullah Yalçın, nakliyeci meslektaşlarının çektiği sıkıntılara kayıtsız kalamayarak, Kaan ve Batuhan Türkiyeli kardeşlere ulaşmayı başardı.

yeni dorse hediyesi

Başkan Yalçın kardeşlere ulaştıktan sonraki gelişmeleri şu şekilde ifade etti:

“Kaan Türkiyeli’nin telefonuna ulaşıp kendilerine yardım etmek istediğimi dile getirdiğimde yardıma ihtiyaçları olmadığını belirttiler. Israr etmem sonucunda ise bana dorseyi Adıyaman’da bırakacaklarını, imkanın varsa oradan alabilirsem iyi olacaklarını belirttiler. Bende diğer nakliyeci arkadaşlarım ile irtibata geçerek dorseyi Konya’ya getirtmeyi başardım.

İlk etapta birkaç arkadaş aracın jantını, lastiğini ve dorsesini tamir ederek Kaan ve Batuhan Türkiyeli kardeşlere teslim etmeyi kararlaştırdık. Daha sonra olayı duyan ve takip eden Sarayönülü hemşerimiz Mustafa Türkmen abimiz yeni bir dorse yaparak kardeşlere hediye etmek istediğini belirtti.

Eski dorsenin tamiri için kendilerini zor ikna ettiğimi Kaan Türkiyeli’yi Konya’ya davet ettik. Kendisi Konya’ya geldikten sonra teklifimize direk hayır yanıtını verdi. Ama Mustafa abimin ısrarları ve bizim samimiyetimizi gördükten sonra gözleri dolarak kabul etti.

Allah razı olsun kendisinden. Bir nakliyeci olarak Kaan ve Batuhan Türkiyeli’nin yerine kendimi koydum, empati kurdum, ben başarabilir miydim emin olamıyorum. Videoyu gördükten sonra duygulanmamak elde değildi.”

yeni dorse hediyesi

"Yılmadık pes etmedik yola devam ettik”

Depremin 2. günü iş makinelerini deprem bölgesine gönderdiklerini belirten Kaan Türkiyeli, "Adıyaman Gölbaşı’na iş makinesi ve erzak yardımı için araç lazım dediler. Araba vardı ama şoförümüz yoktu. Ben kendim kardeşimle beraber yola çıktım.

Gölbaşı’na doğru yolculuğa başladık. Hekimhan’dan itibaren deprem bölgesine girdiğinizi fark ediyorsunuz. Yollarda depremden dolayı çatlaklar ve düşmeler vardı. İlk çatlağa girdiğimizde dorsemizin en arka sağ lastiği patladı. Takribi 118 kilometre vardı hedefe varmamıza. 70 kilometre kala da 2. lastiğimiz patladı.

İndik, baktık körükler patladığı için Karayolları'nın kepçesiyle kaldırdık, dingilleri yukarıya bağladık. Hava da çok soğuktu. En son yapacak bir şey yoktu o saatten sonra. Artık araba durana kadar devam ettik.

Rabbimin izniyle yardımımızı zamanında ulaştırabildik. Yoksa bu arabanın yürümesi zordu. Rabbim nasip etti, biz de yılmadık, pes etmedik, devam ettik.

Daha sonra Konya plakasına sahip çıktı, teşekkür ediyoruz. Eski dorseyi müze yapacaklarını, bize yenisini vermek istediklerini söylediler. Onların da niyetinin Allah rızası için olduğunu anladık, kabul ettik. Kendilerine çok teşekkür ederiz" dedi.

Sarayönülü işadamı yeni dorse hediye etti

Sarayönülü dorse üreticisi sanayici Mustafa Türkmen ise “Dorseyi televizyonda gördüğümüzde dikkatimizi çekti. Emrullah Yalçın vasıtası ile dorsenin sahiplerine ulaştık. El birliğiyle getirdik. Sahipleri ilk başta kabul etmediler yeni dorseyi. Daha sonra ikna ettik. Şimdi de yeni dorsesini teslim edeceğiz. Umarım böyle bir felaketi tekrar yaşamayız

Sarayönülü sanayiciler Mustafa Türkmen ve Nazif Buğa’nın ürettiği “Enkaz” isimli dorse Cuma günü düzenlenen törenle Kaan ve Batuhan Türkiyeli kardeşlere teslim edildi.

Düzenlenen törene Sarayönü Esnaf Odası Başkanı Hasan Koçaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Emrullah Yalçın, Şoförler Odası Başkanı İsmail Karataş’ın yanı sıra Konya’lı sanayiciler ve 150 kadar vatandaş katıldı.

Törende Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ve Sarayönü Kaymakamı Lütfullah Göktaş ise, Mustafa Türkmen’e teşekkür plaketlerini sundu.