Kahramankazan'da "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla iftar programı düzenlendi

Kahramankazan'da "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla iftar programı düzenlendi
Kahramankazan ilçesinde "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı gerçekleştirildi.İlçede bir restoranda düzenlenen programa, Kaymakam Abdullah Selim Parlar, Belediye Başkanı Serhat Oğuz, AK Parti...

Kahramankazan ilçesinde "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla yetim çocuklar için iftar programı gerçekleştirildi.

İlçede bir restoranda düzenlenen programa, Kaymakam Abdullah Selim Parlar, Belediye Başkanı Serhat Oğuz, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan, çocuklar ve aileleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu, duaların edildiği programda, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkanı Oğuz, bu ramazanın herkes için farklı bir anlam taşıdığını belirterek, şöyle konuştu:

"Çünkü yüreğimizin yarısı burada yarısı deprem bölgesinde. Depremin ilk gününden itibaren Kahramankazan halkı yaraları sarmak için seferber oldu. Malatya'da Doğanşehir Erkenek'te sizin adınıza her gün 2 bin kişiye iftar ve sahur yemeği veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavsiyeleri ile bugün tüm Türkiye'mizde yetim iftarları veriliyor. Bu da birlik ve beraberliğimiz adına çok önemli bir adım. Neden çünkü bizim bu topraklarda varoluş hikayemizin özünde kardeşlik, muhabbetlik ve sevgi var. İftar sofralarında bizi bir araya getiren de işte bu duygulardır."(AA)