Karaca: Vatandaşımızın ilgisi bizleri mutlu ediyor

Karaca: Vatandaşımızın ilgisi bizleri mutlu ediyor
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca son günlerdeki yaptıkları çalışmaları ve Genel Başkanları Ali Babacan’ın Konya ziyaretini değerlendirdiği açıklamasında, “ Öncelikle Bartın’da yaşanan...

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca son günlerdeki yaptıkları çalışmaları ve Genel Başkanları Ali Babacan’ın Konya ziyaretini değerlendirdiği açıklamasında, “ Öncelikle Bartın’da yaşanan maden kazasında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerin ve milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Seyit Karaca değerlendirmesinin devamında şunları ifade etti: “Vatandaşlarımızın çoğu içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal durumdan memnun değil. Yaptığımız saha çalışmalarında bunu net olarak gözlemliyoruz. Türk siyasi hayatının en yeni partilerinden birisiyiz. Kuruluşumuzun üzerinden henüz 2,5 yıldan az fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen Türkiye’nin tüm illerinde teşkilatlanabilen nadir partilerdeniz. Bu da vatandaşımızın DEVA Partisinden beklentisini net olarak ortaya koymaktadır. Hayat pahalılığı, ekonominin doğru yönetilmemesi sonucu alım gücünün gittikçe düşmesi, ülkemizin uluslararası alanda güven kaybetmesi, bunu doğuran en önemli sebep olarak hukuk ve adalet alanında eksiklerimiz, artık siyasi alanda yeni bir ekibin yeni hikâyeler yazmasına ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Vatandaşlarımızın da partimize olan ilgisi bizleri sevindiriyor” dedi.

Ülkemizin sorunlarını çözmek için Deva kadroları hizmete taliptir

İyi yönetilmeyen ülkemizin sorunlarının çözmek için Deva kadrolarının hizmete hazır olduğuna dikkat çeken Seyit Karaca, “Genel Başkanımız Ali Babacan tıpkı bugünler gibi, insanımızın umudunun iyice azaldığı 2000’li yılların başında devraldığı görevleri hakkıyla yerine getirerek, ülkemizin hızla kalkınmasına önemli katkıları vermiştir. Hem iç hem de global şartlar nedeniyle oluşmuş krizleri çözen ekibin başında olan Genel Başkanımız, iyi yönetilmeyen ülkemizin, mevcut yönetim sisteminden Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçerek yeniden siyaset kurumuna güven sağlayıp, şeffaf, güvenilir, adalet ve liyakate dayalı bir yönetim anlayışı ile müreffeh Türkiye’yi sağlamak için gayret ediyor. Bunu sağlamak inşallah bizlere nasip olacaktır. Son 4-5 yıllık yönetim anlayışı ile mevcut şartları sağlayanlar yeniden düzeltmeye muktedir olamıyorlar, olamayacaklar. Çünkü bozanlar düzeltemezler. İşin başında ehil olmayan yöneticilerin olduğu, istişarenin tamamen ortadan kalktığı, şeffaf kamu yönetiminin olmadığı mevcut şartlarda ülkenin bu kadro ile düzelemeyeceğini bildiğimiz için DEVA kadroları olarak hizmete talip olduk. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız ilimizi ziyaret ederek işçisiyle, işvereniyle, gençlerle, kadınlarla, emeklisi ile Konyalı hemşerilerimizle buluştu. Enflasyonun ortaya çıkardığı hayat pahalılığının geçinmeyi iyice zorlaştırdığını, gençlerin gelecekten umudu kestiklerini, dar gelirli vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlar haline gelen ev-araba almalarının mümkün olmadığını, alım gücü artmadıktan sonra ücretlere zam yapmanın da çözüm olmadığını vatandaşlarımız bizzat Genel Başkanımıza ifade etmişlerdir. Bizler de politikalarımızı vatandaşlarımıza anlatmak için sahada daha fazla yer almaya gayret ediyoruz. İlçe teşkilatlarımız stand açarak, esnaf ziyaretleri ile vatandaşlarımızla buluşuyorlar. Ortak akılla ülkemizi yönetmeye talip olan herkese kapılarımız açıktır. Genel başkanımızın Konya ziyaretinde vatandaşlarımızın kendisine olan ilgisinden de memnun olduklarını söylemesi bizleri son derece mutlu etti” diye konuştu.