Karatay’a 35 yeni park

Karatay’a 35 yeni park
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçeye 110 bin metrekare alanda 35 yeni park daha kazandıracaklarını belirterek, “Karatay’ımızın her noktasını yeşil, ferah ve güzel bir görüntüye kavuşturmak için sürekli sahadayız”...

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçeye 110 bin metrekare alanda 35 yeni park daha kazandıracaklarını belirterek, “Karatay’ımızın her noktasını yeşil, ferah ve güzel bir görüntüye kavuşturmak için sürekli sahadayız” dedi

Karatay Belediyesi, ilçeye çok sayıda park, bahçe ve yeşil kuşak kazandırarak ilçenin yeşil dokusu ile yaşam standardına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Sadece son 4,5 yılda birçok park ve yeşil kuşak projesini tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunan Karatay Belediyesi, son olarak 35 yeni parkın yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Mengene, Hamzaoğlu, Akabe Mahallesi Yeniceler Caddesi ve Bakırcıbey Sokak, Köprübaşı Mahallesi ve Yediler Mahallesi’ndeki parklarda devam eden çalışmalarını yerinde inceledi.

“KARATAY’I YEŞİLLE DONATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Çalışmalar hakkında bilgi alan Kılca, park ve yeşillendirme projeleriyle Karatay’ın tamamında ferah ve modern yaşam alanları oluşturduklarını belirterek, “Tüm yaşam alanlarımızı ağaçlandırma ve yeşillendirme hizmetlerimizle güzelleştirmeye devam ediyoruz. Mahallelerimizde park çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karatay’ın her mahallesine, her köşesine yeşil kuşak parklar yapıyoruz. Karatay’ı adeta yeşille donatıyoruz. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını da arttırıyoruz. Bu yıl hedeflediğimiz 35 parkımız vardı. İhalelerini yaptık. Şimdi de yapım aşamasında süreci takip ediyoruz. Akabe Mahallemizde Ahmet Çalık Parkımızın hemen devamında Bakırcıbey Sokaktaki yaklaşık 17 bin metrekarelik parkımızı inceledik. Belli bir aşamaya gelindi. Çevre düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Bir taraftan sert zemin çalışmaları, bir taraftan ağaç dikim çalışmaları sürüyor. İnşallah bu yıl içerisinde toplamda 110 bin metrekare alandaki 35 parkımızı bitirmiş olacağız. Karatay’ımızda her yıl yeşil alan miktarını arttırmak için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürecek. Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırarak ve insanların dinlenebileceği, çocuklarımızın eğlenebileceği, sosyal donatılarla mekanlar oluşturmak. Her şey Karatay’ımız ve hemşerilerimiz için” dedi.

HABER MERKEZİ