Karıncaları kısa sürede evden uzaklaştıran karışım! Kurtarıcınız olacak

Karıncaları kısa sürede evden uzaklaştıran karışım! Kurtarıcınız olacak
Karıncalarla mücadele etmek her ne kadar zorlayıcı olsa da, doğru yöntemlerle ve düzenli uygulamalarla bu sorunun üstesinden gelmek mümkündür.

Karıncaları kısa sürede evden uzaklaştıran karışım, bu konuda size kurtarıcı olabilir ve evinizde huzurlu bir ortam sağlamak adına etkili bir çözüm sunabilir.

Karıncalar evde istenmeyen misafirlerdir ve hızla çoğalabilirler. Bu durumla başa çıkmak için birçok farklı yöntem denenebilir, ancak bazen etkili sonuçlar almak zor olabilir. Neyse ki, karıncaları kısa sürede evden uzaklaştıran bir karışım bulunmaktadır.

Doğal ve etkili bir yöntem olan bu karışım, kimyasal içermeyen bir alternatif sunar. Ayrıca, evinizde çocuklar veya evcil hayvanlar varsa endişe etmenize gerek kalmaz. Karıncalardan uzak durmak için bu basit çözümü deneyebilir ve rahat bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Karıncaların evinize girmesi sadece can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda da hijyen problemlerine yol açabilir. Ancak endişelenmeyin, karıncalardan kurtulmanın etkili bir yolu var. Karışımımız, karıncaların uzak durmasını sağlayacak doğal bir çözüm sunar.

Bu yöntem sayesinde karıncasız bir piknik keyfi için kimyasal malzemelere başvurmanıza gerek kalmıyor. Piknik yapacağınız masanın her bir ayağı için pet şişe kesin ve masanın ayaklarını bu pet şişelerin içine koyun. Daha sonra yapmanız gereken tek şey, pet şişelerin içine su doldurmak. Yemeğinize gözünü diken karıncalar masayla aralarındaki bu doğal su hendeğine takılacak ve masaya ulaşamayacaklar.

Ev yapımı karınca tuzaklarıyla bu yaz rahatsınız

Elinizin altında su, şeker, boraks ve ufak kaplar varsa pahalı karınca tuzaklarına servet ödemek zorunda değilsiniz. Şeker, su ve boraksı ufak bir kabın içinde karıştırıp karıncaların geçtiği yerlere bırakın. Bu karışım, karıncaları teker teker değil tıpkı hazır aldığınız tuzaklar gibi yuvalarında öldürür. Karıncaları evinizden kovmak için ucuz ve etkili bir yöntem. Eğer evde bu kapları karıştırabilecek küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa, kabın üstünü kapatıp, sadece karıncaların girip çıkabileceği ufak delikler açarak da kullanabilirsiniz.

Karıncalar evinize giremeyecek


Karıncaları evinizden uzak tutmanın en kolay ve en doğal yollarından birisi. Gereken şeyler, eski bir sprey şişesi, su ve sirke. Sirkeyle suyu eski sprey şişesinin içinde karıştırın. Karışımı karıncaların evinize girebileceği cam ve pencere kenarlarına sıkın. Suyla seyreltilmiş sirke karıncaları uzak tutarken, koku bırakmaz ve kolayca silinir.

Karıncalar bebek pudrasını pek sevmiyor

Sebebi tam olarak bilinmese de karıncalar bebek pudrasından pek hoşlanmıyor ve onun olduğu yerlere yaklaşmak istemiyor. Kapı, pencere ve balkondaki karıncaların geçtiği yerlere serpeceğiniz bebek pudrası karıncaları zaman geçirdiğiniz mekanlardan uzak tutacaktır.

İri taneli mısır ununun açıklanamayan etkisi

Hem çocukların, hem de hayvanların olduğu ortamlarda kullanmaya uygun bu yöntem bir o kadar da masrafsız. Her zaman kullandığınız mısır ununu bahçenizdeki karınca yuvasının üstüne serpin. Bir süre sonra karıncalardan kesin olarak kurtulacaksınız.

Kahve keyfinden sonra arta kalan telve bütün yazı kurtarıyor

Eğer karıncaları öldürmeye kıyamıyorsanız bu yöntem tam size göre. Karıncaların geçtiği yere kahve telvesi serperseniz karıncalar bu hoşlanmadıkları gelişme karşısında yuvalarını başka yere taşırlar. Hem siz, hem de onlar rahat eder.

Tebeşir kullanarak hem öğrencilik anılarınızı yad edecek, hem de karıncalardan kurtulacaksınız

Tıpkı bebek pudrasında olduğu gibi karıncalar tebeşirin üstünde yürümeyi de pek sevmiyorlar. Cam, pencere ve balkon kenarlarına tebeşirle çizgiler çizerek karıncaları öldürmeden mekanlarınızdan uzak tutabilirsiniz.

Kaynak: Kısa Dalga

Kaynak:HABER MERKEZİ