Kart: Oyuncularımla gurur duyuyorum

Kart: Oyuncularımla gurur duyuyorum
Sarayönü Belediyespor’un başarılı teknik direktörü Niyazi Kart, Pazar günü oynanan Meram Karakartallar mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu. Sezonu geç açmalarında ötürü ligin ilk yarısında sıkıntı yaşadıklarını,...

Sarayönü Belediyespor’un başarılı teknik direktörü Niyazi Kart, Pazar günü oynanan Meram Karakartallar mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu. Sezonu geç açmalarında ötürü ligin ilk yarısında sıkıntı yaşadıklarını, ikinci devrede yaptıkları takviyeler ile birlikte gerçek Sarayönü Belediyespor’u sahaya yansıttıklarını belirten kurt hoca, Konya takımları arasında ligi lider bitirmeyi sonuna kadar hak ettiklerini belirtti.

Rakiplerine göre oldukça mütevazi bir bütçe ile bunu başardıklarını belirten Kart şu açıklamayı yaptı;

“Sezonu geç açmış olmamız ve takımımızın istediğimiz ritmi yakalayamamış olması ligin ilk devresinde bize bazı sıkıntılar doğurdu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hakemlerin 3 puanımızı acımasızca çaldığı müsabakalar ise kamuoyunun takdirinde. Eğer hakem hataları ile çalınan 9 puanımız hanemize yazılmış olsaydı bugün çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Ligin ikinci yarısı ile birlikte şahlanan takımımız namağlup armada 8 maçtır ilerliyor. Bu 8 maçlık periyotta yalnızca 1 beraberlik elde ettik. Galip geldiğimiz maçlarda ise kalemizde yalnızca 4 gol gördük.

Bugün Konya il birinciliğini matematiksel olarak garantilemiş olan aslan yürekli bu takımı canı gönülden tebrik ederim. Hepsinden Allah razı olsun müthiş bir duruş sergilediler. Arkamızdan hesap yapanlara da ,bu takım düşer diye kaçanlara da kucak dolusu sevgiler selamlar.  Korkmayın Türkiye’de herkes düşer ama Sarayönü Belediyespor asla düşmez. Bu takım şampiyonluk kadrosu. Başkanımız Sayın Nafiz Solak ‘a,  yöneticilerimize, teknik ekibime ve bizden desteğini esirgemeyen taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Siz hesap yapın biz icraat yapmaya devam edeceğiz”