Kaymakamlık'tan "Hoşgeldin Bebek projesi"

Kaymakamlık'tan "Hoşgeldin Bebek projesi"
Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen "Hoşgeldin Bebek Projesi" kapsamında, hiçbir güvencesi olmayan muhtaç ailelerin yeni doğan bebekleri için hediye paketi veriliyor.Toplum Sağlığı...

Sarayönü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen "Hoşgeldin Bebek Projesi" kapsamında, hiçbir güvencesi olmayan muhtaç ailelerin yeni doğan bebekleri için hediye paketi veriliyor.

Toplum Sağlığı Merkezi tarafından bildirilen anne adayları hakkında Sarayönü Kaymakamlığı tarafından yapılan araştırmada, sosyal güvencesi ve düzenli geliri olmayan muhtaç 45 aileye, yeni doğan bebek yardımı yapılmasına kadar verildi. 30 Eylül 2017 tarihine kadar doğum yapacak anne adaylarını kapsayan projede, 11 aileye hediye paketleri teslim edildi. Eylül ayı sonuna kadar 34 aileye daha yeni doğan hediye paketleri teslim edilecek. Yardım edilen aileler, gizli tutuluyor.

Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, yaptığı açıklamada, doğum yapan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara destek olarak yaşam standartlarını iyileştirilmeyi amaçladıklarını söyledi.

Sosyal devletin gerekliliklerini yerine getirdiklerini anlatan Kaymakam Bahadır, "Bu proje bir hizmet projesidir. Bu projede yeni çocuk sahibi olmuş ailelerin doğum için gerekli olan tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, çocuklarının daha iyi standartlar içinde büyütülmelerini sağlamak için doğum paketi hazırladık. Devletimiz vatandaşına her zaman sahip çıkmış ve saygı duymuştur. Kadınlarımıza bu şekilde hizmet vererek onları onurlandırmak ve toplum içindeki konumlarını iyileştirmek istedik. Sosyal devletin gerekliliklerini yerine getirmeyi amaçladık. Bir ülkenin en büyük üretim gücü nüfustur. Kalkınma ve doğurganlığı arttırmak amacıyla halkı teşvik etmek çok önemli. Özellikle bazı taşra bölgelerde ne yazık ki ikinci sıra olarak görülen kadınların kendilerini olan özgüvenlerinin artırılması için çaba gösteriyoruz. Hediye paketimizin içerisinde şampuan, biberon, ıslak mendil, emzik, anne pijaması, anne kucağı, oyun seti ve beşik, çocuk arabası, zıbın takımı, yatak, bebek ve anne bezi bulunuyor." şeklinde konuştu.