SarayMedya
Torku Jelifest Yumuşak Şeker

KEPLERLE UÄžRAŞIRKEN CEPLERDEN NE HABER…

KEPLERLE UÄžRAŞIRKEN CEPLERDEN NE HABER…
Bu haber 28 Şubat 2017 - 22:06 'de eklendi ve 778 kez görüntülendi.

3 Kasım seçimlerden bu yana mecliste grubu bulunan siyasal partiler tarafından fiilen halkın kafasını karıştırıcı politikalarda izlenmektedir. Hiçbir seçmen oy verdiği siyasi partiyi tanıyamamaktadırlar. Peki siyasiler bu anayasal referandumdan ne ummaktadırlar?

Ne yapıyorlar?

Yoğun çalışıyorlar,.

Niçin?

Halk için mi?

İşte orası kararsız.

Ülkenin o kadar çok sorunu varken, halkın sıkıntılar içinde bulunuşunun çıkış yolunu nasıl gösterecekler. Fiilen diyorlar ya Anayasal değişimi ortaya atarak ülkenin temel sorunlarının üstüne oturarak mecliste müzakere edilirken halkta geçerdi geçmezdi tahmini loto oynanıyordu nihayetinde kavgayla gürültüyle geçti.

Peki, bu geçen 18 maddenin sorumlusu kim olacak?

Elbet ki halk olmalıdır?

Hayırda çıksa evet de çıksa musebbib halk olunacak.

Halk bu 18 maddelik anayasal değişiklikte menfaatim ne diye soruyor?

Neden madde madde oylamıyorlar.

Başını bilmediğimiz, sonundan su içemeyeceğimiz yasadan içinde bulunduğumuz tasadan ne biliriz ki? Evet veya hayır diyelim diyor halkın genel kanaati bu.

Devam ediyorlar öncelikli acil sorunlardan niçin bu siyasetçiler bahsetmezler? Varsa anayasa değişikliği  yoksa anayasa değişikliği!…

Sorunların üstüne eski telis çuvallarıyla örtüyorlar.

Devletin sınırlarımız içinde sınırlarımız dışında iki önemli sorunlarıyla karşı, karşıya olduğu gerçeğini bilmeyen yok.

Böylesi ciddi iki sorunun bulunduğu ülkemizde milli birlik ve milli çözüm noktalarında birleşici politikalar üretilmesi bir hak.

İç politikada ekonominin mutlak güçlü olması gerekmekte.

Ekonomi güçlü mü?

Nerde be kardeşim, al külah ver külahla geçiyor ömrümüz diyor halkımız.

Terör örgütlerinin sindirilmesi gerekmektedir.

Nerde?

Adamların ayağına devleti götürürsen kendilerini bir şey zannederler, birde arkalarından pış, pışçılar varsa sinerler mi hiç. Takkeyi takmış hoca kılıklı Feto avuçlarının açmış dua ediyor, azap ve kazap senin olur inşallah.

Özetle ekonomimizin reel sektördeki durumuna bakıldığında ne 1994 krizine ne 2001 kasa fırlatılan kirizine nede 2008 yılında patlak veren küresel finans bunalımına benziyor. Sadece borcumuz TL bazında 493 milyar liradan 570 milyara ulaşmış bulunmaktadır.

Ülkemiz ekonomisine neler niçin nasıl yansıyor iç politikadaki tembel üretimsiz üretmesiz yapılan yanlışlar gün ışığına çıkmak için fırsat kollamaktadır.

2016 yılında ödenmesi gereken borç miktarı 493 milyar iken Türk liramızdaki erozyon nedeniyle 570 milyara ulaşması, buyurun beyler buyurun Halil sofrasına!…

Ülkemizin ihtiyacı olan tahmini 200 milyar dolar ihtiyacı var.

Hazinede altın rezervimiz erimiş bulunuyor ki gecen ay 10 ton altın girişi yapılmıştır.

Zaten halk günlük hayatını idame ettirirken bir gün öncesini arar oldu. Hükümet birçok ekonomik modeller ortaya atsa, da kazanın dibi çürük olunca bir türlü helva yapılamıyor.

İşsizlik oranı %12 rakamını geçmiş bulunuyor, TOBB genel kurulunda işverenlere 2 milyon işçi alın talimatı veriliyor.

Hiç olmasa Nisan a kadar deniyor!…

Ya Nisandan sonra ne olacak?

Beyler keplerle uğraşacağız derken cepler boş.

İşte boş olan ceplerin demokrasinin icabı sorgulanacağı nokta sandık ve millet kararını verecek. Uyumak yok uyuşukluk yok sandık geleceğin hazırlanmasında bir fırsattır.

Saygılarımla.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA