Kış erken geldi ‘O illere yılın ilk karı düştü’

Kış erken geldi ‘O illere yılın ilk karı düştü’
Türkiye’nin bir bölümü hala sıcaklarla kavrulurken, bazı illere yılın ilk karı yağdı. Kaçkar Dağı eteklerinde Derebaşı mevkisi ile 2 bin 950 rakımlı Sakorya Yaylası'nın üst kesimleri beyaz örtüyle kaplandıSon 80 yılın...

Türkiye’nin bir bölümü hala sıcaklarla kavrulurken, bazı illere yılın ilk karı yağdı. Kaçkar Dağı eteklerinde Derebaşı mevkisi ile 2 bin 950 rakımlı Sakorya Yaylası'nın üst kesimleri beyaz örtüyle kaplandı

Son 80 yılın en sıcak yazını yaşan Türkiye’de kavurucu sıcaklar hala etkisini göstermeye devam ediyor. Ülkenin batısı yüksek sıcaklıkların etkisi altındayken, Doğu Karadeniz'deki 2 il'e yılın ilk karı yağdı.

Sonbaharın gelmesiyle hava sıcaklıkları düşmeye başladı. Sıcaklığın azaldığı Doğu Karadeniz'de yüksek rakımlı yaylalara da ilk kar düştü. Doğu Karadeniz illerinden Rize ve Artvin’de kar yığışı etkili oldu.

Rize'de Kaçkar Dağı eteklerinde Derebaşı mevkisinde yağan kar nedeniyle bölgedeki konaklama tesisinin çevresi beyaza büründü. Kar yağışının ardından ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

Artvin'in Şavşat ilçesi Tepebaşı köyüne bağlı 2 bin 950 rakımlı Sakorya Yaylası'nın üst kesimlerinde de kar yağışı ile bölge beyaz örtüyle kaplandı.

HABER MERKEZİ