Kız talebelere davet

Kız talebelere davet
Feyzi-Fatma Demirpolat Kız Kuran Kursu, kız çocuklarına yönelik yaz dönemi kursları için kolları sıvadı. Sarayönü İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (Sarimder) tarafından yaz kuran kursu için kayıtlar alınmaya...

Feyzi-Fatma Demirpolat Kız Kuran Kursu, kız çocuklarına yönelik yaz dönemi kursları için kolları sıvadı. Sarayönü İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (Sarimder) tarafından yaz kuran kursu için kayıtlar alınmaya başladı.

Güz dönemi kurslarının başarıyla tamamlandığını ve kursa gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten, Sarimder Başkanı Ahmet Turan, yaz dönemi kayıtlarının başladığını da duyurdu. Güz dönemi kursuna gösterdikleri ilgiden dolayı Sarayönülülere teşekkür eden Başkan Turan, onlarca talebeye eğitim verildiğini söyledi.

Yaz dönemi kursları için de kayıtların başladığını dile getiren Turan, açıklamasının devamında, "2016-2017 eğitim öğretim yılı yaz dönemi için yatılı ve gündüzlü olmak üzere kayıtlarımızı başlattık. Devam eden kayıtlarımızın yanı sıra tüm hazırlıklarımızı da tamamladık. Kur'an kursları, İslam'ın temel kaynağı olan Kur'an-ı Kerim'i doğru ve usulüne uygun okumayı öğrenme imkanı veren, ibadetleri yerine getirebilecek yeterlikte Kur'an ezberlemelerine yardımcı olan ve temel dini bilgiler eğitimi veren 10 hafta süreli kurslardır.

Kursumuzda, bu eğitimlerin yanı sıra, öğrencilerin kendisiyle ve toplumla barışık ve özgüven sahibi olmalarını sağlayan, milli birlik ve beraberliği, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlendiren, vatan, millet, bayrak, sancak, şehitlik ve gazilik gibi milli değerleri kazandıran bilgi ve ahlak eğitimi de verilmektedir. Yaz dönemi kursları şimdiden tüm talebelerimize hayırlı olmasını diliyorum ve tüm kız talebelerimizi kursumuza kaydolmaya davet ediyorum. Yeterli kapasitemiz ve hocamız var" dedi.