Kızılay 65 ünite kan topladı

Kızılay 65 ünite kan topladı
Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 65 ünite kan toplandı.Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa...

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 65 ünite kan toplandı.

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyası, Sarayönü Belediyesi eski belediye düğün salonunda gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi tarafından ilçemizde düzenlenen bir günlük kan ve kök hücre bağışı kampanyasında 65 ünite kan toplandı. Geçtiğimiz hafta ilçemizde yapılan ve 1 gün süren bağış kampanyasına vatandaşlar kayıtsız kalmadı.

Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü’nde belli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta, Çarşamba günü içerisinde gerçekleşti.

Sarayönü Belediyesi eski belediye düğün salonunda yapılan Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 65 ünite kan bağışı yapıldı. Kampanyaya 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı. Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, “Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlarımıza, yardımlarından ötürü de belediye personeline teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek bağış için teşvikte bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.