Kızılay 76 ünite kan topladı

Kızılay 76 ünite kan topladı
 Konya Kızılay Kan merkezi ile Sarayönü Kızılay temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasında bir günde 76 ünite kan toplandı.Geçtiğimiz hafta Cuma günü düzenlenen kan bağışı kampanyası, Sarayönü...

 

Konya Kızılay Kan merkezi ile Sarayönü Kızılay temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasında bir günde 76 ünite kan toplandı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü düzenlenen kan bağışı kampanyası, Sarayönü Belediyesinin önünde toplanan Kızılay Kan Bağışı tırında gerçekleşti.

Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü’nde belirli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşti.

Sarayönü Belediyesi önünde açılır/kapanır sistemli TIR da yapılan Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 76 ünite Kan Bağışı yapıldı. TIR da oluşturulan bağış ünitelerinde Sarayönü’nde bulunan 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı.

Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi başkanı Halil İbrahim Turan, “Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. İlçemizde geçtiğimiz hafta yapılan kan bağışı kampanyasında Sarayönülü vatandaşlarımız kampanyamıza yine yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarımıza bu hassas davranışları için teşekkürü bir borç bilirim.

Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir.” diyerek bağış için teşvikte bulundu.