Kızılay 80 ünite kan topladı

Kızılay 80 ünite kan topladı
Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasına vatandaşlar yine kayıtsız kalmadı.Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Sarayönü Belediye binasının önünde...
Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasına vatandaşlar yine kayıtsız kalmadı.
Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Sarayönü Belediye binasının önünde ki alanda gerçekleştirilen bir günlük kan ve kök hücre bağışı kampanyasında 80 ünite kan toplandı.

Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü’nde belli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta, Perşembe günü Sarayönü Belediyesi’nin önünde kurulan Kızılay Bağış Tırında gerçekleşti.

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 80 ünite kan bağışı yapıldı.

Kampanyaya 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı. Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, “Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte azalan kan stokları için her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan kan bağışına vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkürü bir borç bilirim. Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlarımıza, yardımlarından ötürü de belediye personeline teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek bağış için teşvikte bulundu.