Kızılay bağış için geliyor

Kızılay bağış için geliyor
İnsanlarımızın ihtiyacı olan kanın karşılaması için gönüllü kişilerden düzenli kan bağışı alımı yapan Türk Kızılayı, 16 Mayıs 2017 Salı günü Sarayönü'ne gelerek vatandaşların kan bağışlarını kabul edecek.Sarayönülü...

İnsanlarımızın ihtiyacı olan kanın karşılaması için gönüllü kişilerden düzenli kan bağışı alımı yapan Türk Kızılayı, 16 Mayıs 2017 Salı günü Sarayönü'ne gelerek vatandaşların kan bağışlarını kabul edecek.

Sarayönülü vatandaşların kan bağışı konusunda bilinçli olduğu vurgusunu yapan Türk Kızılayı Sarayönü Şube Başkanı Halil İbrahim Turan yaptığı açıklamada, "Yeni doğan ve kanın değişmesi için kana ihtiyacı olan bebeklerimiz, hayatları boyunca kan ve kan ürünlerine ihtiyacı olan Hemofili'li ve Talasemi'li hastalarımız, ameliyat olacak insanlarımız veya trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler yarımcı olabilirsiniz. Çünkü kan yapay olarak üretilemeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır" dedi.

Turan, Kızılay kan alma tırının 16 Mayıs 2017 Salı Kaymakamlık Binası önünde sabahtan akşama kadar bağışları kabul edeceğini belirtti.