Kızılay'a 73 ünite bağış

Kızılay'a 73 ünite bağış
Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi'nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 73 ünite kan toplandı.Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi'nin ortaklaşa düzenledikleri...

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi'nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyasında bir günde 73 ünite kan toplandı.

Konya Kızılay Kan Merkezi ile Sarayönü Kızılay Şubesi'nin ortaklaşa düzenledikleri kan bağış kampanyası, Sarayönü Belediyesi önünde Kızılay Tır'ında gerçekleştirildi. Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi tarafından ilçemizde düzenlenen bir günlük Kan Bağışı kampanyasında 73 ünite kan toplandı. Geçtiğimiz hafta Salı günü ilçemizde yapılan ve 1 gün süren bağış kampanyasına ilgi yine yoğun oldu. Türk Kızılayı tarafından ülke genelinde düzenlenen kampanya kapsamında Sarayönü'nde belli periyotlarla yapılan bağış kampanyası geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşti. Sarayönü Belediyesi önünce açılır/kapanır sistemli TIR'da yapılan Kan Bağışı Kampanyasında bağışçılar tarafından 73 ünite Kan Bağışı yapıldı. TIR'da oluşturulan bağış ünitelerinde Sarayönü'nde bulunan 19-65 yaş grubundaki vatandaşlar başvuru yaptı. Kan toplama ekibi sorumlu hekimi, kan ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik, risk taşımayan ve sıhhi yönden de uygun vericilerden kan alındığını, alınan kanların da uygun ortamlarda korunarak gerekli tıbbi kontrollerin yapılmasıyla merkeze ulaştırıldığını söyledi. Kan veren vatandaşlara bağışın ardından soda ve bisküvi ikramında bulunuldu.

Türk Kızılay Derneği Sarayönü Şubesi başkanı Halil İbrahim Turan, "Kan bağışı hem insanlık görevidir, hem de bağışta bulunan için sağlıktır, sıhhattir. Bir damla kan bir hayat kurtarır düşüncesi ile herkesin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Herkesin bir gün kana ihtiyacı olabilir" diyerek bağış için teşvikte bulundu.