Kızılay’dan fitre ve zekat çağrısı

Kızılay’dan fitre ve zekat çağrısı
Türk Kızılay Sarayönü Temsilciliği her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayında ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor.Türk Kızılay Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, “Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım” sloganıyla...

Türk Kızılay Sarayönü Temsilciliği her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayında ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor.

Türk Kızılay Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, “Ramazanı bu hilalin altında paylaşalım” sloganıyla yardımları, bağış severlerin katkı ve desteğiyle dünyanın geniş bir coğrafyasındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını belirterek, “Türk Kızılay’ı Sarayönü şubesi olarak bu sene ilçemiz merkezinde ve mahallelerde yardıma muhtaç ailelerimizin ihtiyaçları için koşturacağız. Veren elden, alan ele bir güvenli köprü olmaya çalışacağız.” dedi.

 

Fitre ve zekâtlar yerini bulacak

Turan açıklamasına şöyle devam etti: “Ramazanda zekat, fitre, aşevleri ve gıda kolisi bağışları artık geleneksel hale gelen yardım kanallarımızı oluşturuyor. Bağışçılarımız zekatlarını Kızılay Zekat Müessesesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine güvenli bir şekilde ulaştırabilirler. Ramazan ayı fitre ayıdır. Bu sene fitrelerimiz, daha kolay bir SMS ile toplanabilecek. Yurt çapına yayılmış hizmet ağıyla fitre ve zekâtlar tüm Türkiye’de olduğu gibi, Sarayönü’müzde de gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Ramazanda hem iftar hem de sahurluk çalışmalarımız devam edecek. Gıda yardımlarında ise kolilerimiz var. Bu kolilerimizle dağıtımlarımızı yapacağız. Kızılay Kart ile de yardıma muhtaç insanlar, ihtiyaçlarını giderebilecekler. Türk Kızılay’ı Sarayönü Şubesi olarak bu sene her sene olduğundan çok daha fazla yardıma ihtiyacımız var. Sosyal güvencesi olmayan her türlü yardıma muhtaç birçok aile tespit ettik. Vatandaşlarımızın bu mübarek Ramazan Ayında çok daha duyarlı davranacaklarına yürekten inanıyor, yardımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.